فوتبال ملوک الطوایفی، به جای مربی و بازیکن، مدیر خارجی بیاورید

به گزارش مجله دور زمین، بعد از مثبت شدن تست کرونای بازیکنان استقلال و فولاد و حواشی بعد از آن، یک بار دیگر ثابت شد فوتبال ایران با کوچک ترین مسئله ای دچار هرج و مرج می گردد و سیستم نمی تواند خودش را اصلاح کند.

فوتبال ملوک الطوایفی، به جای مربی و بازیکن، مدیر خارجی بیاورید

به گزارش مجله دور زمین، عادت نموده ایم وقتی مسئولان روی واژه ای بیش از حد تاکید می نمایند، عکس معنای آن واژه عملی گردد. وقتی قرار شد مسابقات فوتبال در ایران از سر گرفته گردد، در مصاحبه مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون و تیم هایی که موافق برگزاری لیگ بودند، دستورالعمل های بهداشتی بیش از هر کلمه و عبارت دیگری تکرار شد. با رعایت همین دستورالعمل ها بود که عده ای از اعضای تیم ها پیش از شروع مسابقات و عده ای هم در همین دو هفته ای که از مسابقات گذشت به ویروس کرونا مبتلا شدند!

بارها گفته شد که لیگ برتر ایران ظرفیت و امکانات لیگی مثل بوندس لیگا را ندارد تا بتواند مسابقات را بدون کوچک ترین مسئله ای به انتها برساند. لالیگا دستور می دهد بازیکنان تیم ها فقط با یک ماشین معین می توانند رفت و آمد نمایند و نمی توانند هر بار با یک ماشین متفاوت به تمرین تیمشان بفرایند اما این جا کسی روی تعداد نفراتی که باید در یک اتاق هتل اسکان یابند هم نظارت نمی نماید.

دو روز پیش وقتی دو باشگاه فولاد و استقلال اعلام کردند که برخی از اعضای تیم فوتبالشان به ویروس کرونا مبتلا شده اند سوال ها بلافاصله شروع شد.

از کجا معلوم راست می گویند؟ تکلیف بازی هایشان چه می گردد؟ کل تیم به قرنطینه می رود یا فقط مبتلایان؟

طبق معمول از آنجایی که فوتبال ایران ملوک الطوایفی اداره می گردد، هر مسئولی حرف خودش را زد. سازمان لیگ گفت که ما وظیفه نداریم مسابقات را لغو کنیم و این بر عهده ستاد مبارزه با کروناست. ستاد هم می گوید سازمان لیگ اشتباه می نماید، وظیفه خودشان است. یک نفر گفت فولادی و استقلالی ها باید دوباره تست بدهند. سرپرست فولاد گفت تیمشان برابر نساجی حاضر نمی گردد. یکی مصاحبه کرد و گفت اگر حاضر نشوند بازی 3 بر صفر می گردد. دوباره سرپرست فولاد گفت با بازیکنان مبتلا به کرونا به زمین می فرایند. از آن طرف افاضلی، سرمربی پارس هم گفت تیمش آماده مسابقه است و در روز دیگری به جز زمان مقرر شده برابر استقلال قرار نمی گیرد.

دست آخر استقلال و فولاد به زمین مسابقه نرفتند اما حریفانشان برای محکم کاری در زمان معین شده خودشان را به استادیوم رساندند و آماده شروع مسابقه شدند. حالا هم که پفراینده این دو مسابقه به کمیته انضباطی رفته است و مسئولان این دو تیم و همچنین نساجی و پارس جنوبی می خواهند با مصاحبه هایشان این کمیته را برای صدور رای به نفع خودشان تحت فشار بگذارند. هر دستوری هم که کمیته انضباطی بدهد دوباره جنجال ها شروع می گردد.

قصه کاملا تکراری است

بله قصه تکراری است و سوال ها همان سوال های همیشگی. چرا سازمان لیگ از ابتدا فکری برای این موضوع نکرد؟ چرا با چند آزمایشگاهی که مورد تایید بود قرارداد امضا نکرد تا همه تیم ها همان جا تست بدهند تا دیگر نیازی به اثبات آزمایش ها در کمیته انضباطی نباشد؟ چرا هیچ کس وظیفه خودش را به درستی انجام نمی دهد؟ چرا در مواقع خوشی، مدیران خودشان را قهرمان نشان می دهند اما در این مواقع همه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می نمایند؟ و چرا به جای بازیکن و مربی خارجی برای یک بار هم که شده مدیر خارجی نمی آوریم؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1254

به "فوتبال ملوک الطوایفی، به جای مربی و بازیکن، مدیر خارجی بیاورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال ملوک الطوایفی، به جای مربی و بازیکن، مدیر خارجی بیاورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید