علی پاکدامن: می توانیم با حضور عابدینی سهمیه تیمی را راحت تر کسب کنیم، از 365 روز سال تنها 60 روز تمرین نداریم

به گزارش مجله دور زمین، عضو تیم ملی شمشیربازی کشورمان گفت: می خواهیم 60 تا 70 درصد کار سهمیه المپیک را در سه، چهار مسابقه پیش رو انجام دهیم.

علی پاکدامن: می توانیم با حضور عابدینی سهمیه تیمی را راحت تر کسب کنیم، از 365 روز سال تنها 60 روز تمرین نداریم

علی پاکدامن در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله دور زمین، در خصوص برنامه سابر در سال 98 و فشردگی برنامه مسابقات در سال قبل از المپیک گفت: شرایط خوبی داریم تمرینات ما چند سال است که ادامه دارد و از 365 روز سال تنها 60 روز تمرین نداریم . ما به این شرایط عادت کردیم قبلا 40 روز یکبار به مسابقات می رفتیم که الان تقریبا ماهی یک مسابقه داریم. درست است شرایط سخت تر شده اما این وضعیت برای همه حریفان ما هم وجود دارد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر در اردو هستیم و امیدوارم بتوانیم در سال 98 بهترین نتیجه را بگیریم.

ملی پوش سابر کشورمان تاکید کرد: در حال حاضر برای حضور در مسابقات سئول آماده می شویم و بعد از آن مسابقات مادرید و مسکو را پیش رو داریم. ما باید در کوران مسابقات باشیم و در رقابت ها شرکت کنیم چون تیم پنجم جهان هستیم و من و مجتبی عابدینی در رنکینگ جهانی جایگاه خوبی داریم و اگر شرکت نکنیم هم فدراسیون متضرر می شود و از سوی فدراسیون جهانی جریمه می شویم و هم اینکه رنکینگ جهانی ما به خطر می افتد. دوری از مسابقات به منزله دوری از سهمیه المپیک است چون هر کدام از این مسابقات امتیاز المپیک دارد.

پاکدامن یادآور شد: سهمیه ها یک ساله است و تا اردیبهشت و خرداد سال آینده سهمیه ها اعلام می شود. ما می خواهیم 60 تا 70 درصد کار سهمیه المپیک را در سه- چهار مسابقه پیش رو انجام دهیم. اگر در قهرمانی آسیا و جهان و جام جهانی مادرید خوب نتیجه بگیریم بخش زیادی از کار کسب سهمیه المپیک را پیش بردیم.

ملی پوش سابر کشورمان در خصوص کسب مدال برنز توسط مجتبی عابدینی و بازگشت مجدد وی به روزهای اوج گفت: مجتبی سال سختی را پشت سر گذاشت و این اتفاق در جهان برای هر ورزشکاری که در اوج باشد می افتد.خداراشکر مجتبی از آن روزها فاصله گرفت و خودش را نجات داد. ما همیشه در تیم به مجتبی نیاز داریم و او یک پایه و ستون است و این روزهای او نوید می دهد که می توانیم با حضور او سهمیه تیمی را راحت تر کسب کنیم.

وی ادامه داد: یک سری نیازها داریم و امیدواریم اداره کل تهران برای کسب سهمیه از ورزشکاران خود دفاع کند. رضا گل محمدی خوب و دلسوزانه کار می کند و امیدوارم شاهد تغییر در اداره کل نباشیم. من در این سال ها مدیران زیادی را در اداره کل دیدم. گل محمدی همین که به من و گنج زاده فرصت داد و نشست گذاشت بسیار ارزشمند بود و توضیحات کاملی به ما داد.

پاکدامن در خصوص سالن تمرینی شمشیربازی گفت: سالن خوبی در مجوعه انقلاب داریم اما ما نیازمند سالنی در خور جایگاه شمشیربازی هستیم. اگر در المپیک هم مدال بگیریم چرا نباید امکانات داشته باشیم. چه فرقی با کشتی و تکواندو و وزنه برداری داریم؟ امیدوارم در این زمینه هم اتفاقات خوبی را ببینیم .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 260

به "علی پاکدامن: می توانیم با حضور عابدینی سهمیه تیمی را راحت تر کسب کنیم، از 365 روز سال تنها 60 روز تمرین نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی پاکدامن: می توانیم با حضور عابدینی سهمیه تیمی را راحت تر کسب کنیم، از 365 روز سال تنها 60 روز تمرین نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید