ظاهر شدن رعدی سبزرنگ در فضا، عکس

به گزارش مجله دور زمین، کاوشگر جونو ناسا همچنان اطلاعات دقیقی در مورد شرایط آب و هوا مشتری به زمین می فرستد.

ظاهر شدن رعدی سبزرنگ در فضا، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، جونو از ژوئیه 2016 در مسیری بیضی شکل به دور مشتری می چرخد و مشاهدات دقیقی از غول گازی در طی عبور نزدیک از قطب های آن انجام می دهد.

بیشتر بخوانید:

رنگ بندی های عجیب و متفاوت پرچمدار ایسوس/ عکس

عکس | اسکارفیس؛ بدنام ترین شیری که در جنگل حکومت نموده!

جونو در طی سی و یکمین پرواز خود، در 31 دسامبر 2020، عکسی عالی از درخشش مایل به سبز ناشی از برخورد رعد و برق در یک گرداب در حال چرخش در نزدیکی قطب شمال مشتری ثبت کرد. ناسا در شرح تصویری که این آژانس در روز پنجشنبه (15 ژوئن) منتشر کرد، نوشت: فضاپیما در آن موقع تنها 19900 مایل (32000 کیلومتر) بالای ابرهای سیاره قرار داشت.

مقامات ناسا افزودند که کوین گیل، دانشمند، تصویر تازه منتشر شده را با استفاده از داده های خام جمع آوری شده به وسیله ابزار JunoCam Juno پردازش کرد. تیم جونو از چنین همکاری هایی استقبال می نماید. می توانید پردازش تصویر خود را در سایت JunoCam امتحان کنید.

این تنها برداشت جونو از رعد و برق در مشتری نبود، در واقع این فضاپیما ضربات زیادی را در جو ضخیم مشتری مشاهده نموده است که به دانشمندان یاری می نماید تا تشخیص دهند که رعد و برق در غول گازی کاملاً شبیه به آن چیزی است که در اینجا روی زمین می بینیم.

با این حال، بعضی از تفاوت های کلیدی وجود دارد. مقامات ناسا در این باره نوشتند: در زمین، رعد و برق ها از ابرهای آبی منشأ می گیرند و اغلب در نزدیکی استوا رخ می دهند، در حالی که در مشتری رعد و برق به احتمال زیاد در ابرهای حاوی محلول آب آمونیاک نیز رخ می دهد و اغلب در نزدیکی قطب ها دیده می گردد.

منبع: SPACE.COM

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2410

به "ظاهر شدن رعدی سبزرنگ در فضا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظاهر شدن رعدی سبزرنگ در فضا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید