طالبی: اجازه دهیم ویلموتس با فلسفه خودش بازیکنان را انتخاب کند، بازی در اردن استرس تیم ما را کم کرد

به گزارش مجله دور زمین، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران اعتقاد دارد انتقال دیدار ایران با عراق از این کشور به اردن از نگرانی و استرس بازیکنان و کادر فنی کم نموده است.

طالبی: اجازه دهیم ویلموتس با فلسفه خودش بازیکنان را انتخاب کند، بازی در اردن استرس تیم ما را کم کرد

جلال طالبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله دور زمین درباره دیدار روز پنجشنبه تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین گفت: پیش از هر چیز امیدوارم که بچه ها پیروز این میدان باشند و با سه امتیاز به ایران بازگردند. سابقه نشان داده که بازی ایران و عراق همواره غیر قابل پیش بینی و سخت بوده است. تقریباً یا تحقیقاً باید گفت که هر دو تیم با یک شیوه بازی می نمایند.

وی ادامه داد: شیوه کاری فوتبال ایران و عراق شبیه به هم و بازیکنان هم به لحاظ قدرت بدنی، توانایی جسمانی، تکنیک فردی، وزن، قد و حتی انگیزه به یکدیگر نزدیک است. برای همین است که بازی های دو تیم معمولاً سخت و نزدیک به هم برگزار می گردد. در مجموع می توانیم بگوییم که ما بهتر از عراق هستیم، چون ذخیره هایی که در کنار زمین داریم، هر کدام می توانند نتیجه بازی را تغییر دهند. از نظر نیروی جوانی نیز شرایط خوبی داریم و در خط دفاعی هم قدرتمند هستیم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به تغییر میزبان مسابقه و برگزاری بازی در کشور اردن به دلیل ناآرامی های عراق توضیح داد: انتقال بازی به اردن می تواند مقداری از استرس، ناراحتی یا نگرانی بازیکنان و کادرفنی را کمتر کند. چون با توجه به شرایط عراق و فضایی که در سه چهار هفته اخیر در این کشور رقم خورده، وضعیت در این کشور خوب نیست. تغییر میزبانی خیال بچه ها را از این لحاظ راحت کرد.

بازیکنان ما دیگر مانند بازی با بحرین چنین تصوری نخواهند داشت که از پیش برنده هستند. طالبی با بیان این جمله اضافه نمود: بازیکنان ما قطعاً با این آگاهی به زمین خواهند رفت که بازی راحتی پیش رو نداریم و علاوه بر داشتن انگیزه برای پیروزی، با احتیاط و قدرت بیشتری هم بازی را دنبال نموده و این قدرت را در حالت دفاعی و تهاجمی حفظ خواهیم کرد. شاید احتیاج نباشد که برای این بازی تعداد گل های خود را بالا ببریم که اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، عالی می گردد، اما در این بازی بیشتر از هر چیزی کسب پیروزی اهمیت دارد. خوشبختانه مسئولیت پذیری و انگیزه بازیکنان ما در زمین باعث می گردد که آنها میل پیروزی را از ابتدا داشته باشند. در کنار این مسئله، نباید بی احتیاطی نموده یا ریسک بی جا داشته باشند و یک بازی حساب شده را به نمایش بگذارند.

وی درباره قدرت تیم عراق گفت: دیدار عراق مقابل هنگ کنگ را تماشا کردم. آنها حتی با عراقی که در جام ملت ها دیدیم، فاصله زیادی دارد. شاید آنها در این یک بازی که من دیدم اینطور بوده باشند، اما در هر صورت رویارویی عراقی ها با ایران، همواره به آنها انگیزه می دهد. از طرفی با توجه به اتفاقات داخل عراق، بازیکنان این تیم هم انگیزه زیادی دارند که مقابل ما پیروز باشند. در چنین شرایطی امیدوارم در این بازی پیروز شویم یا حداقل یک مساوی بگیریم تا در دور برگشت منتظر حضور عراق و بحرین در ایران باشیم که امتیازهای از دست رفته را جبران کنیم. این شانس را داریم که در ایران و مقابل تماشاگران خودمان آنها را شکست دهیم و به نتیجه دلخواه مان برسیم. امیدوارم بچه ها نیز با نمایشی که مقابل بحرین داشتند، تجربه لازم را برای بازی با عراق کسب نموده باشند.

طالبی در واکنش به این مسئله که اگر عراقی ها بخواهند علیه بازیکنان ایران جنگ روانی راه بیندازند، چه واکنشی باید نسبت به این حواشی داشت، توضیح داد: مسلم است که کار راحتی نیست در چنین فضایی انتظار داشته باشیم بازیکنان راحت باشند و تصور نمایند که اتفاقی رخ نداده است. اتفاقات حاشیه ای این چنینی بازیکنان را به لحاظ روحی و روانی به هم می ریزد، اما بعید می دانم در اردن و توسط عراقی ها، اتفاقی شبیه اتفاق بحرین تکرار گردد. با این حال بازیکنان ما باید این آمادگی را داشته باشند که ممکن است علیه آنها جنگ روانی راه بیفتد. شاید آنها مقابل بحرین این آمادگی را نداشتند، اما اگر این بار هم بخواهد این اتفاق تکرار گردد، نباید به مسائل حاشیه ای اهمیت داد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی و با جوی که به راه افتاده، نباید اجازه داد که مسائل حاشیه ای اثری روی ما بگذارند و بازیکنان مان عصبانی یا دگرگون شوند. آنها نباید از اصل بازی خود غافل شوند، چون دیدار با عراق میدان مبارزه است و باید در میدان مبارزه تمام توان مان را بگذاریم و نتیجه در خاتمه تعیین می گردد. هر تیمی ممکن است برنده باشد و زیبایی فوتبال به همین است. نباید کاری به مسائل حاشیه ای داشته باشیم و نتیجه را به خاتمه بازی واگذار کنیم.

سرمربی پیشین تیم ملی در مورد اینکه آیا در میان نفرات دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی جای کسی خالی است یا نه، گفت: حتی ممکن است در انتخاب 11 نفر هم شما دو سه بازیکن را با سرمربی جابه جا بگویید، چون تفکر هر کسی متفاوت است. هر فردی به نوعی فکر می نماید و باید این اجازه را به ویلموتس دهیم که با فلسفه ای که خودش دارد و تاکتیکی که برای تیم ملی انتخاب می نماید، بازیکنانش را انتخاب کند. نفراتی هم که به تیم ملی دعوت نشدند، دور از تیم ملی نیستند و در بازی های بعدی قطعاً در تیم ملی حاضر می شوند. من به عنوان یک علاقه مند به تیم ملی، نفرات انتخاب شده را بهترین نفرات می دانم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 694

به "طالبی: اجازه دهیم ویلموتس با فلسفه خودش بازیکنان را انتخاب کند، بازی در اردن استرس تیم ما را کم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبی: اجازه دهیم ویلموتس با فلسفه خودش بازیکنان را انتخاب کند، بازی در اردن استرس تیم ما را کم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید