سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی یک رسوایی بین المللی است

به گزارش مجله دور زمین، یکی از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور، مراجعه نکردن آمریکایی ها به بیمارستان برای دریافت خدمات درمانی به دلیل ترس از هزینه های گزاف را یک رسوایی بین المللی برای کشورش خواند.

سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی یک رسوایی بین المللی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سناتور برنی سندرز نماینده ایالت ورمونت در سنا و یکی از نامزدهای باقی مانده در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای انتخاب نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) با اعلام اینکه مردم آمریکا به دلیل ترس از هزینه های درمانی گزاف به بیمارستان ها مراجعه نمی نمایند، این شرایط را یک رسوایی بین المللی برای آمریکا توصیف کرد.

سندرز در این پیغام توئیتری نوشت: امروز مردم [در آمریکا] در حال مرگ هستند و در حالی که می دانند بیمار هستند، به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه ها به بیمارستان مراجعه نمی نمایند.

وی اضافه کرد: این یک رسوایی بین المللی است. ما باید مراقبت ها درمانی را به یک حق [برای همه مردم] تبدیل کنیم.

هفته گذشته رسانه های آمریکایی از مرگ نوجوان آمریکایی مبتلا به کرونا که بیمارستانی در ایالت کالیفرنیا به دلیل بیمه نبودن وی از پذیرش و بستری کردنش خودداری نموده بود، خبر دادند.

بیمه نبودن 30 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی و ناتوانی آنها در پرداخت هزینه های درمان، در شرایطی که آمریکا از لحاظ شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا به کشور اول دنیا تبدیل شده است، یک نگرانی عظیم برای نظام درمانی ناکارآمد این کشور به شمار می رود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1044

به "سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی یک رسوایی بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی یک رسوایی بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید