زنده ماندن ویروس کرونا، 9 ساعت روی دست

به گزارش مجله دور زمین، دانشمندان خاطرنشان کردند زنده ماندن 9 ساعته کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 بر روی پوست انسان ممکن است خطر انتقال تماسی (contact transmission) را در مقایسه با ویروس آنفلوانزای A افزایش دهد، در نتیجه میزان ابتلای افراد به این بیماری مهلک بیشتر می شود.

زنده ماندن ویروس کرونا، 9 ساعت روی دست

محققان ژاپنی در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند ویروس کرونا به مدت 9 ساعت روی پوست انسان فعال باقی می ماند.

مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان ژاپنی اجرا شده است، حاکی از آن است که ماندگاری ویروس کرونا بر روی پوست انسان پنج برابر بیشتر از آنفلوانزا است و بنابر یافته های جدید محققان میزان ماندگاری و فعال بودن ویروس کرونا روی پوست انسان 9 ساعت است. این مطالعه اهمیت شستشوی مکرر دست ها برای مبارزه با ویروس را نشان می دهد.

دانشمندان خاطرنشان کردند زنده ماندن 9 ساعته کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 بر روی پوست انسان ممکن است خطر انتقال تماسی (contact transmission) را در مقایسه با ویروس آنفلوانزای A افزایش دهد، در نتیجه میزان ابتلای افراد به این بیماری مهلک بیشتر می شود.

در این مطالعه، دانشمندان حدود یک روز پس از مرگ، پوست بیماران مبتلا به این بیماری را کالبد شکافی و آزمایش کردند و دریافتند ویروس کرونا و ویروس آنفلوانزا با استفاده از ماده اتانول (که در ضد عفونی کننده های دست استفاده می شود) ظرف مدت 15 ثانیه غیرفعال می شوند.

از این رو محققان اصرار دارند که افراد همیشه باید دست های خود را بشویند چرا که در این صورت احتمال خطر ابتلا به بیماری کاهش می یابد. یافته های این مطالعه در مجله Clinical Infective Diseases منتشر شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1414

به "زنده ماندن ویروس کرونا، 9 ساعت روی دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده ماندن ویروس کرونا، 9 ساعت روی دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید