رشته دانشگاهی طراحی و بسته بندی صنایع دستی راه اندازی می گردد

به گزارش مجله دور زمین، بهمن نامورمطلق در تبادل نظر با خبرنگاران، یکی از اهداف اصلی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی را برقراری ارتباط با دانشگاه ها دانست و گفت: معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علم و فرهنگ و همچنین الزهرا را امضا نموده تا بر این اساس به اتخاذ تدابیر لازم برای برنامه ریزی آموزشی و پژوهشی، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی، برنامه ریزی و مشارکت در زمینه برگزاری دوره های عالی تحصیلات تکمیلی، همکاری در راستای توسعه و ترویج علم و تکنولوژی، فراهم کردن فضا و تجهیزات آموزشی مورد احتیاج و اخذ تأییدیه های لازم از مراجع قانونی بپردازد.

رشته دانشگاهی طراحی و بسته بندی صنایع دستی راه اندازی می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات سایز کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گفته معاون صنایع دستی، براساس این تفاهم نامه، قرار است این معاونت با دانشگاه علم و فرهنگ به برگزاری جشنواره ای در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی بپردازد. نخستین دوره از این جشنواره که عنوان آن به نام استاد محمود فرشچیان آراسته شده که نماد هنر سنتی و نگارگری ایرانی است، سال آینده برگزار خواهد شد.

نامورمطلق همچنین از راه اندازی رشته طراحی صنایع دستی اطلاع داد و اضافه کرد: طراحی فرآورده های دستی ما به گونه ای است که هماهنگی چندانی با سلیقه مخاطب امروز ندارد. طی تفاهم نامه با دانشگاه علم و فرهنگ قرار است رشته ای به نام طراحی صنایع دستی راه اندازی گردد که هم به ارتباط بیشتر تولیدکنندگان و فارغ التحصیلان هنر بینجامد و هم به احتیاج و پسند مخاطب امروز پاسخ دهد.

معاون صنایع دستی کشور همچنین از امضای تفاهم نامه با دانشگاه الزهرا اطلاع داد و اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه رشته بسته بندی شکل می گیرد. چون یکی از مسائل جدی ما در زمینه صنایع دستی، بسته بندی است و قرار است با همکاری دانشگاه الزهرا، رشته ویژه ای برای بسته بندی داشته باشیم.

نامورمطلق با اشاره به این که ما رتبه اول جهان را در زمینه تحصیلات آکادمیک صنایع دستی به خود اختصاص داده ایم گفت: ما بیشترین تعداد فارغ التحصیلان را در جهان داریم اما نتوانسته ایم، آن گونه که باید و شاید از این طرفیت بهره ببریم و در تمام این سال ها رابطه نظام مندی میان دانشگاه ها و معاونت صنایع دستی وجود نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 969

به "رشته دانشگاهی طراحی و بسته بندی صنایع دستی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته دانشگاهی طراحی و بسته بندی صنایع دستی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید