حمله حامیان پکن به دیوارهای لنون در هنگ کنگ

به گزارش مجله دور زمین، امروز (شنبه) چندین گروه از حامیان دولت چین در هنگ کنگ، دیوارهای لنون که توسط معترضان ضد دولتی شکل یافته را پاکسازی و تخریب کردند؛ این اقدام، نگرانی ها درخصوص درگیری احتمالی بین این گروه ها و معترضان را بیشتر نموده است.

حمله حامیان پکن به دیوارهای لنون در هنگ کنگ

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

اوایل صبح امروز ده ها نفر از تظاهرکنندگان حامی پکن در هنگ کنگ، انبوه نوشته هایی که پیش تر توسط معترضان بر روی دیوارهایی تحت عنوان دیوارهای لنون چسبانده شده بود، پاره کردند. مضامین برگه های رنگارنگ روی این دیوارها، دموکراسی خواهی و محکوم کردن مداخله چین در امور این دولت شهر بود.

این دیوارها اخیرا در بخش های مختلفی از شهر، از جمله ایستگاه های اتوبوس، مراکز خرید، زیر پل های عابر و در پیاده روها ظهور پیدا نموده است؛ مکان های مذکور، نقاط اوج خشونت و درگیری ها طی سه ماه از تظاهرات ادامه دار مردم هنگ کنگ بوده اند.

این تظاهرات، نخست در ماه ژوئن و بر سر لایحه جنجالی استرداد شروع شد که اجازه ارسال مطنونان در هنگ کنگ را به دادگاه های سرزمین اصلی چین فراهم می ساخت. این لایحه حال ملغی شده است اما معترضان همچنان خواهان حق رای برای معین مقامات و رهبران خود هستند.

جونیوس هو، یکی از قانون گذاران حامی پکن در هنگ کنگ، از هواداران خود خواسته تا امروز به پاکسازی حدود 100 دیوار لنون در شهر بپردازند. او از منتقدان اصلی تظاهرات مردم هنگ کنگ به شمار می رود.

این دیوارها به آن دلیل لنون خوانده می شوند که در دهه 1980، دیوار جان لنون در کشور پراگ، با نوشته ها و پیغام هایی از نارضایتی های سیاسی پوشانده شده بود.

هو در پیغام فیسبوکی خود گفت به دلیل حفظ امنیت، دیوارهای لنون پاکسازی نمی شوند و تنها خیابان ها را پاک خواهیم کرد. او می گوید با نگرشی منطقی و مسالمت آمیز به پاکسازی محیط خواهند پرداخت.

معترضان ضد دولتی درخصوص آنچه که افزایش دخالت پکن در سیاست یک کشور، دو سیستم هنگ کنگ می خوانند، خشمگین هستند؛ این سیاست به مردم هنگ کنگ آزادی هایی اعطا می نماید که در سرزمین اصلی چین وجود ندارد.

چین اظهار داشته که به سیاست مذکور پایبند است و مداخله را انکار می نماید. این کشور، عوامل خارجی از جمله آمریکا و بریتانیا را به تحریک آشوب در هنگ کنگ متهم نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 445

به "حمله حامیان پکن به دیوارهای لنون در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله حامیان پکن به دیوارهای لنون در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید