تشویق های مجذوب کننده در انتظار مشترکان کم مصرف برق، اعمال تعرفه های نو از اول بهمن

به گزارش مجله دور زمین، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: هدف اصلی تغییر نظام تعرفه گذاری برق حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف بوده و یکی از مهمترین ابزار های تحقق این هدف، تاکید بر ابزار های تشویقی مجذوب کننده است.

تشویق های مجذوب کننده در انتظار مشترکان کم مصرف برق، اعمال تعرفه های نو از اول بهمن

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به مصوبه نو دولت در حوزه تعرفه گذاری برق گفت: هدف اصلی از تغییر در نظام تعرفه گذاری حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف است، بر همین اساس یکی از مهمترین ابزار های تحقق این هدف تاکید بر ابزار های تشویقی مجذوب نماینده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در بیان جزئیات تشویقی درنظر گرفته شده در مصوبه نو برقی دولت، گفت: آن دسته از مشترکان خانگی که در ماه های گرم سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمتر برق مصرف نمایند و اندازه استفاده برق آن ها زیر الگوی مصرف باشد، مشمول تشویق های مصوبه هیات دولت خواهند شد.

وی در بیان یک مثال برای روشن شدن این مسئله که کدام دسته از مشترکان می توانند از تشویق های مصوبه برقی دولت استفاده نمایند، اضافه کرد: فرض کنید، الگوی مصرف ماه های گرم یک منطقه 300 کیلووات ساعت است و یک مشترک سال گذشته در این بازه زمانی 270 کیلووات ساعت برق مصرف نموده و در امسال مصرف خود را به 220 کیلووات ساعت رسانده است، این مشترک مشمول تشویق برای 50 کیلووات ساعت مدیریت مصرف خود خواهد شد.

پاداش مشترکان خوش مصرف در ساعات اوج بار 2 برابر خواهد شد

رخشانی مهر تاکید نمود: اگر اندازه کاهش مصرف مشترکان در ساعت اوج بار اتفاق بیفتد، اندازه پاداش معین شده برای هر کیلووات ساعت دو برابر خواهد شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در بیان زمان اجرای نظام تعرفه گذاری نو برق گفت: مصوبه نو هیات دولت در حوزه نظام تعرفه گذاری برق از ابتدای بهمن ماه سال 1400 اجرا خواهد شد.

رخشانی مهر در سرانجام ابراز امیدواری کرد: مصوبه نو برقی دولت با ابزار های تشویقی تعبیه شده می تواند گام بلندی به سوی جلوگیری از خاموشی برق در تابستان پیش رو تلقی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2110

به "تشویق های مجذوب کننده در انتظار مشترکان کم مصرف برق، اعمال تعرفه های نو از اول بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویق های مجذوب کننده در انتظار مشترکان کم مصرف برق، اعمال تعرفه های نو از اول بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید