تست بارداری با خمیر دندان (آموزش تصویری)

به گزارش مجله دور زمین، تست بارداری با خمیر دندان یکی از راحت ترین و ایمن ترین روش های خانگی برای آگاهی از شرایط بارداری است. شواهد تجربی نشان داده است که این تست بارداری با خمیر دندان قابل اعتماد است.

تست بارداری با خمیر دندان (آموزش تصویری)

خبرنگاران | سرویس مادر و کودک - تست بارداری خانگی با خمیر دندان مراحل دشواری ندارد. تنها با داشتن یک خمیر دندان، از بارداری یا عدم بارداری خود در خانه آگاهی بدست آورید. اما بهتر است از خمیر دندان های خالص سفید (بدون افزودنی) بهره ببرید. خمیر دندان های رنگی، دارای مواد یا طعم دهنده های مضاعف دیگری هستند که می توانند باعث ایجاد اختلال در نتیجه تست شوند. آزمایش خانگی بارداری با استفاده از خمیردندان یک راه سریع برای تشخیص بارداری محسوب می گردد. پس از آگاهی از شرایط خود، می توانید به دکتر متخصص خود مراجعه نموده، و با انجام آزمایش خون از شرایط حاملگی خود را تعیین کنید.

روش انجام تست بارداری با خمیردندان

باید بدانید که در این روش به ادرار خود احتیاج دارید. تمامی وسایل استفاده شده در این ازمایش باید بسیار تمیز باشند، چراکه هر گونه آلودگی باکتریایی می تواند واکنش بین خمیر دندان و ادرار را به هم بزند. این لوازم و ابزار مورد احتیاج برای تست خانگی خود را آماده کنید:

  • یک لیوان تمیز برای انجام تست
  • یک لیوان تمیز برای نگهداری ادرار
  • یک سرنگ یکبار مصرف
  • یک خمیر دندان سفید (بدون افزودنی های رنگی)
  • یک چوب نازک تمیز یا وسیله ای مشابه
  • ادرار (ادرار صبح بعد از بیدار شدن بهترین نمونه برای انجام تست است)

قدم اول: ابتدا به اندازه یک قاشق چای خوری خمیر دندان درون لیوان تمیز بریزید. این میزان خمیردندان برای انجام آزمایش کافی است.

قدم دوم: سرنگ را درون ظرف حاوی ادرار فرو برده، و آن را حدود 4 تا 5 میلی لیتر پر کنید. سپس قطرات ادرار را بر روی خمیردندان ظرف آزمایش بریزید.

قدم سوم: سپس با استفاده از یک چوب تمیز، خمیردندان و ادرار را مخلوط کنید. بعد از ترکیب کامل آنها، کمی صبر کنید تا واکنش بین ادرار و خمیردندان اتفاق بیافتد.

قدم چهارم: ظاهر ترکیب را برای مشاهده تغییر در رنگ به دقت آنالیز کنید. اگر رنگ ترکیب کمی به آبی متمایل شده، و حباب های زیادی بر سطح ترکیب مشاهده گردد، نتیجه بارداری مثبت است. اگر هیچ واکنشی بین دو ماده رخ ندهد، احتمال بارداری شما بسیار کم است.

مبنای تست بارداری با خمیر دندان چیست؟

مبنای اصلی این تست به خاطر وجود هورمون مرتبط با حاملگی، هاش سی جی (hCG) طراحی شده است. وقتی به دکتر زنان و زایمان مراجعه می کنید، این هورمون یکی از اصلی ترین گزینه های مد نظر متخصص است. هاش سی جی از آمینواسید ساخته شده است. از طرف دیگر، خمیردندان دارای کلسیم کربنات است که در خمیردندان نوعی حالت شن مانند دارد. وقتی کلسیم کربنات با اسید ترکیب گردد، کربن دی اکسید و آب فراوری می گردد، به زبان ساده تر سطح ترکیب کف می نماید. در آزمایش بارداری با استفاده از خمیر دندان هدف این است که بر روی سطح مخلوط کف ایجاد گردد.

اما باید بدانید که اصولا ادرار انسان اسیدی است، و محتمل است در هر صورت بر روی ترکیب کف ایجاد گردد. بنابراین این ایده که تنها به خاطر hCG کف ایجاد گردد، کاملا منطقی و علمی نیست. از طرف دیگر، هورمون هاش اچ سی در ابتدای روز یعنی صبح در بیشترین سطح خود واقع شده است، شاید اگر این تست در ابتدای صبح انجام گردد، درصد خطای آن کمتر باشد.

آیا این تست دقیق است؟

باید بگوییم که این صحت این تست تا به حال توسط محققان و دانشمندان مورد مطالعه قرار نگرفته است، و این امر می تواند علمی بودن و دقت آن را زیر سوال ببرد. بنابراین نمی توان گفت که یک دلیل علمی پشت انجام این نوع آزمایش است، اما امتحان آن نیز ضرر ندارد، چراکه عدم کارکرد آن نیز اثبات نشده است. تست بارداری با خمیردندان به هزینه و وقت زیادی احتیاجمند نیست. امروزه بسیاری از بانوان پس از مشاهده علائم بارداری این تست را انجام می دهند، و در بیشتر موارد نتیجه تست با نتیجه آزمایش خون بارداری، همخوانی دارد. شما نیز می توانید این تست خانگی را امتحان کنید.

منبع: standardmedia

منبع: setare.com
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1556

به "تست بارداری با خمیر دندان (آموزش تصویری)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست بارداری با خمیر دندان (آموزش تصویری)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید