تبدیل قرص به روبات با اسپری مغناطیسی

به گزارش مجله دور زمین، محققان چینی اخیرا یک اسپری مغناطیسی توسعه داده اند که قادر است قرص ها را به روبات های متحرکی تبدیل کند که بتوان از آنها برای هدایت دارو در نقطه خاصی از بدن استفاده نمود.

تبدیل قرص به روبات با اسپری مغناطیسی

دانشمندان دانشگاه سیتی در هنگ کنگ اظهار کردند که این فناوری را با کمک پلی وینیل الکل، گلوتن و ذرات آهن ساخته اند.

این اسپری اسپری ام نام دارد و قادر است روی جسم مورد نظر بچسبد و هنگامی که فعال شد اجازه می دهد تا شی مورد نظر با استفاده از یک میدان مغناطیسی راه برود ، بچرخد و بخزد. محققان پیش بینی می کنند که فناوری آنها می تواند برای قرص هایی که پزشکان قصد دارند آنها را به یک قسمت خاصی از بدن منتقل کنند مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر شن یاجینگ(Shen Yajing) رهبر این مطالعه گفت: ایده ما این است که با قرار دادن لایه مغناطیسی مذکور ما بتوانیم هر قرصی را به یک روبات تبدیل کرده و حرکت آنها را کنترل کنیم. تمام مواد اولیه اسپری ام(M-spray) زیست سازگار هستند و پوشش رویی آن نیز در صورت از بین رفتن می تواند توسط بدن انسان جذب یا دفع شود.

در آزمایش این مطالعه محققان کپسول هایی را با اسپری مذکور پوشانده و آنها را به بدن خرگوش های بیهوش وارد کردند. با استفاده از فناوری تصویربرداری رادیولوژی، قرص ها هنگامی که درون بدن خرگوش بودند ردیابی شدند و محققان شاهد حل شدن پوشش و رسیدن کپسول به محل مورد نظر بودند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1489

به "تبدیل قرص به روبات با اسپری مغناطیسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تبدیل قرص به روبات با اسپری مغناطیسی" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل قرص به روبات با اسپری مغناطیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید