برگزاری نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان خوزستانی در هشتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

به گزارش مجله دور زمین، نمایشگاه صنایع دستی آثار هنرمندان خوزستانی به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی دوشنبه 24 خرداد 1400 در هشتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید.

برگزاری نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان خوزستانی در هشتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

میراث آریا: سیدحکمت الله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی امروز دوشنبه 24 خرداد 1400 در گفت وگو با خبرنگار میراث آریا گفت: در این نمایشگاه آثار شاخص استان مانند باززنده سازی چلنگری سنتی اهواز، ترکه بافی دزفول و اندیمشک، بوریابافی شهر رفیع و کاربردی کردن آن، شهری که به شکل مشروط در استان خوزستان ثبت ملی شده، کپوبافی شهر ملی دزفول، مینای صبی شهر ملی اهواز، خراطی چوب شهر دزفول دارنده مهر اصالت یونسکو، احرامی بافی، جواهرسازی عشایری، دار چوقابافی به نمایش گذاشته شده است.

او اضافه نمود: دار چوقابافی به صورت خوابیده اجرا و بافته می شد، اما با طرح ابداعی یکی از صنعتگران شهر ایذه، این دار به شکل ایستاده اجرا و بافته می گردد. در این نمایشگاه نمونه ای از این دار به نمایش گذاشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان توضیح داد: امیدواریم نمایش این آثار بتواند برای توسعه و ترویج صنایع دستی استان، اتفاقات خوبی را رقم بزند و به خوبی آثار شاخص صنایع دستی استان خوزستان معرفی گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1861

به "برگزاری نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان خوزستانی در هشتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان خوزستانی در هشتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید