امکان هک دستگاه های ایمپلنت پزشکی متوقف می گردد

به گزارش مجله دور زمین، محققان دانشگاه پردو روشی جدید پیدا نموده اند که امکان هک کردن دستگاه های ایمپلنت پزشکی را متوقف می نماید.

امکان هک دستگاه های ایمپلنت پزشکی متوقف می گردد

به گزارش مجله دور زمین و به نقل از مدگجت، چند سالی است که هکرها می توانند دستگاه های کاشتنی با قابلیت های بیسیم را هک نمایند. از میان این دستگاه ها می توان به دستگاه تنظیم نماینده ضربان قلب یا دفیبریلاتورهای قلبی و عروقی اشاره نمود.

دستگاهی الکتریکی که با شوک های الکتریکی خفیف، تارلرزه بطنی یا دهلیزی را بیاثر می نماید، دفیبریلاتور یا تارلرزه بَر نام دارد.

عملکرد مناسب این دستگاه ها سبب می گردد بسیاری از انسان ها به زندگی خود ادامه دهند.

حال محققان دانشگاه پردو(Purdue) که به آنالیز و مطالعه این مسائل پرداخته اند، راهی جدید برای مقابله با هک کردن ایمپلنت های پزشکی پیدا نموده اند.

این محققان در این پروژه در نظر داشتند که استفاده از دستگاه های بی سیم را متوقف نمایند و در عوض از قابلیت رسانایی خود بدن برای فرستادن سیگنال ها از دستگاه ایمپلنت به یک ساعت هوشمند یا دستگاه گیرنده سیگنال استفاده نمایند.

اگر هیچ گونه سیگنالی از محیط خارجی دریافت نگردد، هکر می تواند با دستگاه هدف خود ارتباط برقرار کند و حتی فرصت هک کردن ایمپلنت را بیابد.

قطعاً این روش محققان مزایای ارتباط بیسیم را ندارد ولی مردم در زندگی واقعی گوشی خود را در دست خود نگه می دارند. بنابراین این دستگاه های هوشمند می توانند برای دریافت و انتقال سیگنال ها به وسیله ایمپلنتی که زیر پوست کاشته می گردد، مورد استفاده قرار گیرند.

قطعاً این فناوری به قدرتی کمتر از بلوتوث احتیاج دارد بنابراین باطری هایی که داخل دستگاه ایمپلنت به کار می روند، طول عمر بیشتری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 246

به "امکان هک دستگاه های ایمپلنت پزشکی متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان هک دستگاه های ایمپلنت پزشکی متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید