اجرای پروژه های توان افزایی روستایی در حاشیه منطقه ها تحت مدیریت استان تهران

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت در راستای توان افزایی روستاهای حاشیه منطقه ها تحت مدیریت این استان و به کارگیری جوامع محلی در حل مسائل محیط زیستی سه پروژه در پنج روستای واقع در منطقه حفاظت شده جاجرود و دو روستا در منطقه حفاظت شده ورجین تعریف شده و در حال اجراست.

اجرای پروژه های توان افزایی روستایی در حاشیه منطقه ها تحت مدیریت استان تهران

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در نشست تخصصی با تعدادی از تشکل های محیط زیستی استان که پیش از ظهر امروز در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: همکاری جوامع محلی و دوستداران محیط زیست و تشکل های محیط زیستی خصوصاً در منطقه های که دارای مستثنیات روستایی است و یا روستاها در مجاورت آن واقع شده است، در حل مسائل محیط زیستی و کاهش تعارضات خصوصاً در حوزه آموزش تنوع زیستی، ورود دام و پسماند در این منطقه ها بسیار موثر و سودمند است.

وی اضافه کرد: در این خصوص سه پروژه توان افزایی روستاهای حاشیه منطقه ها در حال اجراست که جامعه هدف آن زنان خانه دار روستایی، مدیریت روستاها و علاقمندان به محیط زیست هستند.

محمودی با بیان اینکه بنابر گزارش ارائه شده تا کنون حدود 20 کارگاه آموزشی، برنامه اجرایی و نشست تخصصی در این روستاها برگزار شده است گفت: لپه زنک مسگرآباد، افجه و امامه، ترکمن ده، سعیدآباد سابق و باغکمش از جمله روستاهایی هستند که در حال حاضر این طرح های توان افزایی در آن در حال اجرا است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران شرح داد: برای نتیجه گیری مطلوب اجرای این پروژه ها به خود سمن های محیط زیستی واگذار شده است و در گام بعدی تعداد روستاهای بیشتری را مشمول خواهد شد.

وی در انتها بیان کرد: اگر آگاهی بخشی افزایش یابد و رو در رو با مردم صحبت شود و آموزش های لازم ارائه شود قطعاً بسیاری از مسائل در حوزه محیط طبیعی محیط زیست با مشارکت خود مردم حل می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2045

به "اجرای پروژه های توان افزایی روستایی در حاشیه منطقه ها تحت مدیریت استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای پروژه های توان افزایی روستایی در حاشیه منطقه ها تحت مدیریت استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید