شروع ثبت سفارش کتب دانش آموزان پایه های ورودی از فردا

به گزارش مجله دور زمین، امروز 5 تیر آخرین مهلت برای ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان میان پایه است و ثبت سفارش کتب دانش آموزان پایه های ورودی از ششم تیر ماه شروع می گردد.

شروع ثبت سفارش کتب دانش آموزان پایه های ورودی از فردا

به گزارش خبرنگار از ، رضا محمودی رئیس اداره پشتیبانی و امور رفاهی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه کتاب های درسی برای توسعه دولت الکترونیک و شهروند الکترونیک، تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتاب های درسی و جلوگیری از سردرگمی دانش آموزان و بعلاوه نظارت نظام مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی با کوشش آموزش و پرورش توزیع می گردد، گفت: ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی تمامی دوره های تحصیلی طی سال جاری به وسیله سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir انجام می گردد.

او با بیان اینکه لازم است مدیران مدارس و دانش آموزان برابر جدول زمان بندی نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی با فرض قبولی دانش آموز طی سال جاری اقدام نمایند، توضیح داد: در صورت ناپیروز بودن دانش آموز در پایه فعلی در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه یا رشته وجود خواهد داشت.

محمودی در مورد تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی، اضافه کرد: ثبت سفارش گروهی و انفرادی دانش آموزان میان پایه از 22 فروردین شروع و تا 22 خرداد ادامه داشت.

او بیان نمود: با پیگیری های به عمل آمده، ثبت سفارش دانش آموزان میان پایه از تاریخ اول لغایت پنجم تیر ماه به مدت پنج روز تمدید شده است.

رئیس اداره پشتیبانی و امور رفاهی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در این مدت حدود 88 درصد از مجموع از دانش آموز میان پایه استان پیروز به ثبت سفارش کتب درسی خود شده اند، توضیح داد: لازم است ثبت سفارش کتب درسی سایر دانش آموزان میان پایه تا خاتمه امروز ثبت گردد.

محمودی با بیان اینکه ثبت سفارش گروهی دانش آموزان پایه های ورودی اول دوره ابتدایی، هفتم دوره اول متوسطه و دهم دوره دوم متوسطه از 6 تیر ماه شروع و تا 15 شهریور ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: دانش آموزان انتقالی، تکرار پایه، جهشی و تغییر رشته در تمامی دوره های تحصیلی از 12 تیر لغایت 31 شهریور فرصت دارند تا سفارش خود را در سامانه اصلاح نمایند.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه ثبت سفارش و توزیع کتب درسی دانش آموزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سیدا انجام خواهد شد، لذا مدارس باید آخرین شرایط اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی دانش آموزان را در سامانه سیدا به روزرسانی و در اولین فرصت دانش آموزان را برای سال تحصیلی 1401-1400 ثبت نام نمایند.

محمودی با بیان اینکه مدیران مدارس موظفند به وسیله سامانه مربوطه نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش آموزان اقدام نمایند، توضیح داد: در صورت تمایل دانش آموزان و اولیای آن ها می توانند به وسیله سامانه مذکور برای سفارش انفرادی اقدام نمایند، نام کاربری برای ورود به سامانه ثبت سفارش کتب درسی کد ملی دانش آموز و رمز عبور آن ها شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز است.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1922

به "شروع ثبت سفارش کتب دانش آموزان پایه های ورودی از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت سفارش کتب دانش آموزان پایه های ورودی از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید