1900 فقره وام کارگشایی به نیازمندان پرداخت شد

به گزارش مجله دور زمین، مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قم گفت: در نیمه نخست امسال به هزار و 900 نفر در استان وام کارگشایی پرداخت کرد که کل مبلغ این تسهیلات بیش از 9 میلیارد و 400 میلیون تومان بود.

1900 فقره وام کارگشایی به نیازمندان پرداخت شد

به گزارش مجله دور زمین به نقل از فارس، امیر باوندپوری امروز با اشاره به سابقه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اضافه کرد: این صندوق فعالیت خودش را با مجوز بانک مرکزی از سال 1395 شروع کرد و فعالیت آن در استان قم از سال 1396 شروع شد، صندوق قابلیت هایی همچون عضویت در شبکه شتاب، صدور کارت هدیه، همراه بانک و اینترنت بانک را دارد.

وی ادامه داد: فعالیت هایی که در یک بانک یا صندوق قرض الحسنه قابل ارائه است، به بهترین شکل ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به افراد نیازمند ارائه می گردد، جامعه هدف اصلی این صندوق، مددجویان زیرپوشش کمیته امداد ولایت و افراد نیازمند معرفی شده از سوی این نهاد است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قم اضافه کرد: تسهیلات ارائه شده از سوی این صندوق شامل وام های کارگشایی، ودیعه مسکن، اشتغال، تعمیرات و خرید مسکن است، تسهیلات گیرندگان صندوق، دهک های پایین جامعه هستند، به همین دلیل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به دریافت حداقل ضمانت همچون یک چک ساده یا جواز کسب بسنده نموده است و الزامی به دریافت گواهی کسری حقوق ندارد.

باوند پوری پرداخت تسهیلات در کمترین زمان ممکن را از ویژگی های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت دانست و توضیح داد: تسهیلات به محض تکمیل مدارک به نیازمندان در این صندوق پرداخته می گردد، تامین بخشی از منابع صندوق به وسیله سپرده گذاری خیرین برای پرداخت تسهیلات به نیازمندان است، ولی عمده منابع صندوق به وسیله کمیته امداد تامین می گردد.

وی ادامه داد: ساز و کاری وجود دارد که موسسات خیریه در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری نمایند و از محل این سپرده با 20 درصد تشویقی به جامعه هدف معرفی شده از سوی این موسسات تسهیلات پرداخت گردد.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قم اعلام کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در نیمه نخست امسال به هزار و 900 نفر در استان وام کارگشایی پرداخت کرد که کل مبلغ این تسهیلات بیش از 9 میلیارد و 400 میلیون تومان بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 745

به "1900 فقره وام کارگشایی به نیازمندان پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1900 فقره وام کارگشایی به نیازمندان پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید