11 ترفند حرفه ای و کاربردی ایرپادز پرو اپل

به گزارش مجله دور زمین، AirPods Pro اپل یک ایربادز بی سیم کوچک ولی قدرتمند هستند که با هر دستگاه اپلی که دارید، جفت می شوند.

11 ترفند حرفه ای و کاربردی ایرپادز پرو اپل

بیش از یک سال از عرضه این ایربادزها می گذرد و اپل در این مدت با به روزرسانی های نرم افزاری سعی نموده عملکرد آن ها را بهبود ببخشد و بعضی از مسائل جزئی یا عملنمودهای نه چندان رضایت بخش را برطرف کند. به عنوان مثال، با انتشار iOS 14، قابلیت Spatial Audio اضافه شد که جلوه های ویژه صوتی به صداهای ریز و زیر هنگام تماشای فیلم ها در آیفون می دهد.

ایرپادز پرو اپل متفاوت از ایرپادز معمولی این شرکت است. هرچند شباهت هایی از نظر طراحی و نحوه کار با هم دارند ولی تفاوت های عظیمی مانند سرعت سازگاری و جفت شدن با دستگاه ها، عمر باتری، لغو نویزهای محیطی و Spatial Audio وجود دارد. به همین دلیل، چیزهای زیادی برای یاد دریافت هنگام کار با ایرپادز پروهای اپل مطرح است.

جفت شدن چند ثانیه ای

وقتی جعبه AirPods Pro را باز کردید (آنباکسینگ)؛ قفل صفحه آیفون یا آیپد خود را باز نموده و با باز کردن درب کیس شارژ این هدفون های بی سیم و نزدیک کردن آن ها به آیفون و آیپد؛ در کمتر از چند ثانیه شناسایی و جفت شده؛ اماده استفاده هستند. یکی دو ثانیه بیشتر طول نمی کشد که پیامی روی آیفون یا آیپد دریافت می کنید که از شما سوال می نماید آیا می خواهید این دستگاه با ایربادز شما جفت گردد یا خیر!

برای آغاز جفت شدن این دستگاه ها باید روی گزینه Connect بزنید و کار تمام است. نه تنها ایرپادز پرو با آیفون شما سازگار است؛ بلکه با تمام دستگاه های اپل قابلیت جفت شدن دارد. فقط باید روی آن دستگاه به سیستم حساب کاربری iCloud خود لاگین نموده باشید.

ضربه نزنید؛ ایرپادز پرو خود را فشار دهید

به جای زدن چند ضربه به یکی از ایرپادز پروها، باید قسمت پایینی یا کشیده یا آنتنی ایرپادز پروها را لمس و به جای کلید بهره ببرید. در واقع، اپل هیچ کلیدی در این بخش قرار نداده است ولی وقتی فشار دهید؛ همانند یک کلید عمل می نماید. شاید این کار در ابتدا گیج کننده و عجیب باشد ولی به تدریج عادت می کنید.

با استفاده از دو انگشت یک نقطه خالی بخش پایینی ایرپادز پرو را فشار دهید. با هر فشار یک کلیک در گوش خود خواهید شنید. ولی آن کاری که هر فشار کلیدها انجام می دهد به توضیح زیر است:

تک فشار: پلی/توقف (Pause/Play)

دو فشار: توقف و رفتن به جلو (Skip forward)

سه فشار: توقف و رفتن به عقب (Skip backward)

فشار طولانی: سوییچ بین حالت نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی

نظارت بر عمر باتری

هر زمان که می خواهید میزان شارژ ایپادزها و کیس شارژ آن ها را آنالیز کنید؛ قفل صفحه آیفون یا آیپد خود را باز نموده و کیس باز شده را در کنار دستگاه خود قرار دهید. ایرپادزها باید داخل کیس شارژ باشند.

روی آیفون یا آیپد یک انیمیشن ظاهر می گردد که میزان شارژ ایرپادزها و کیس را نشان می دهد.

استفاده از نویز کنسلینگ فعال

شاید مهم ترین ویژگی AirPods Pro قابلیت active noise cancellation باشد. این ویژگی در صورتی که روشن باشد؛ می تواند همه نویزهای محیطی و پس زمینه که معمولا در هدفون های معمولی یا ایرپادزها شنیده می گردد را حذف کند.

به طور مثال، اگر در یک دفتر پر سروصدا کار می کنید یا در خانه مشغول کار هستید و صدای همسر یا بچه ها در مکالمات یا شنیدن موسیقی به گوش می رسد؛ نویز کنسلینگ فعال یاری می نماید تمرکز بیشتری روی کار و صحبت و گوش خود داشته باشید.

برای خاموش کردن حالت نویز کنسلینگ می توانید یک فشار طولانی به یکی از ایرپادزها بدهید یا به control center آیفون و آیپد خود بروید. برای این کار، از گوشه بالا سمت راست نمایشگر، صفحه را به سمت پایین سوایپ کنید و پس از ظاهر شدن مرکز کنترل iOS، روی نوار لغزنده فشار دهید. در پایین صفحه سه گزینه مشاهده می گردد: Noise cancellation و Off و Transparency. هر کدام را احتیاج دارید؛ روی آن ضربه زده و تنظیم کنید.

استفاده از حالت ترنسپرنسی

وقتی شما به حالت Transparency می روید؛ شما هنوز می توانید بعضی از صداهای محیط را بشنوید ولی همچنان صدای اصلی در گوش شما از سوی ایرپادزها پخش می گردد.

حالت Transparency برای مواقعی است که دارید در خیابان های شلوغ پیاده روی می کنید و باید صداهای ترافیکی را بشنوید. مثال دیگر در فرودگاه است که باید صدای بلندگو را بشنوید و به موقع خود را به گیت ها برسانید.

با فشار طولانی روی کلیدهای لمسی ایرپادزها یا از بحش Control Center برای فعال کردن حالت ترنسپرنسی بهره ببرید.

Spatial Audio یک تجربه چشم گیر

برای استفاده از این ویژگی جدید، مطمئن شوید آیفون شما به iOS 14 به روز شده است. اگر آیفون شما iOS 14 را اجرا کند؛ ایرپادزها به طور اتوماتیک به روزرسانی می شوند که شامل این ویژگی هم هست.

برای فعال کردن Spatial Audio باید وارد بخش Settings > Bluetooth شوید و بعد روی آیکون i بزنید تا ایرپادز پرو خود را ببینید. نوار Spatial Audio را روشن کنید یا روی On قرار دهید. بعد، شما می توانید با گزینه See & Hear How It Works و گوش دادن به بعضی صداهای دمو، نحوه عملکرد این ویژگی را آنالیز کنید.

اکنون، هر زمان که روی آیفون مشغول تماشای یک فیلم در سرویس Apple TV باشید و از ایرپادز پرو استفاده می کنید؛ باید صداها را فراگیر بشنوید یا اینکه صدا میان دستگاه های مختلف جابه جا گردد تا سه بعدی و بهتر شنیده گردد.

اگر آیفون شما به iOS 14 به روز شده ولی هنوز به قابلیت Spatial Audio دسترسی ندارید؛ احتیاج است که فریم ویر ایرپادزها را به روزرسانی کنید. ایرپادزها را در کیس شارژ خود قرار دهید و به نزدیکی آیفون ببرید و قفل صفحه گوشی را باز کنید.

استفاده از اپل واچ برای کنترل ایرپادز پرو

اگر از اپل واچ استفاده می کنید؛ شما می توانید روی آیکون AirPlay در اپلیکیشن Now Playing بزنید تا هر زمان از ایرپادز پرو استفاده می کنید؛ بین حالت های نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی سوییچ کنید.

استفاده از مک برای کنترل ایرپادز پرو

مانند اپل واچ، هنگامی که دارید از کامپیوترهای مک استفاده می کنید و همزمان ایرپادز پرو دارید؛ می توانید با مک بین حالت نویز کنسلینگ و ترنسپرنسی سوییچ کنید.

اگر به MacOS Big Sur به روزرسانی نموده باشید؛ هنگامی که با ایرپادز پرو به مک وصل می شوید؛ آیکون AirPods را می بینید. روی آن کلیک کنید و بین حالت های مختلف جابه جا شوید.

اگر هنوز با همه ویژگی ها و تنظیمات Big Sur آشنا نشدید؛ می توانید روی آیکون بلندگو در نوار منوها در بالای صفحه کلیک کنید و بعد ماوس را روی آیکون AirPods Pro قرار دهید و بین حالت های این ایربادزها سوییچ کنید.

گوشی با اندازه مناسب خودتان را پیدا کنید

در جعبه ایرپادز پروها دو گوشی دیگر با اندازه های مختلف قرار داده شده است. گوشی اندازه متوسط روی ایرپادز پروها نصب شده ولی اگر امتحان کردید و برای گوش شما کوچک یا عظیم است؛ می توانید گوشی با اندازه دیگری را تست بزنید. هیچ ترفند و روش خاصی برای تعویض گوشی ها نیست و فقط باید آن ها را کمی فشار دهید و بکشید و بلغزانید تا جدا شوند و گوشی بعدی را روی آن سوار کنید.

برای یافتن گوشی مناسب خودتان از Ear Tip Fit Test بهره ببرید

اگر می خواهید هنوز با تنظیمات پیشرفته ایرپادز پروها دست و پنجه نرم کنید؛ می توانید از قابلیت Ear Tip Fit Test برای یافتن بهترین گوشی اندازه گوش خودتان سود ببرید. باید این تست ها را چندین بار تکرار کنید.

در این تست، بعضی صداها با میکروفون های ایرپادز پخش می گردد و سپس با ترفندها و هدایت هایی به شما یاری می نماید بهترین گوشی را انتخاب کنید.

برای اجرای این تست، اپلیکیشن Settings را در آیفون باز نموده، Bluetooth را انتخاب و بعد روی آیکون i بزنید تا نام ایرپادز پروهای خود را ببینید. همان جا روی Ear Tip Fit Test زده و به دستورالعمل ها گوش کنید.

ممکن است این تست را با دو اندازه گوشی ایرپادز پرو انجام دهید و در هر دو شرایط مناسب را پیدا نکنید. بنابراین؛ روی گوشی با اندازه متوسط به تنهایی باقی نمانید و سعی کنید بهترین حالت را پیدا کنید.

منبع: یک پزشک
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1724

به "11 ترفند حرفه ای و کاربردی ایرپادز پرو اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 ترفند حرفه ای و کاربردی ایرپادز پرو اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید