گلکسی فولد جدید با پشتیبانی از اس پن در راه است؟!

به گزارش مجله دور زمین، پس از یک وقفه طولانی، خاتمه گلکسی فولد به عرضه جهانی رسید و اکنون در بازارهای مختلف در دسترس است، اما ظاهرا تجربه تلخ نسخه های اولیه این دستگاه باعث نشد تا سامسونگ از توسعه گوشی های هوشمند تاشونده ناامید گردد و با توجه به شایعاتی که همه روزه در فضای وب دست به دست می شوند؛ با مشخصات احتمالی گلکسی فولد بعدی آشنا می شویم.

گلکسی فولد جدید با پشتیبانی از اس پن در راه است؟!

به تازگی کره ای ها پتنتی را به ثبت رسانده اند که توسط LetsGoDigital رسانه ای شده است. در این طرح به متدی برای تشخیص دقیق انگشت و قلم استایلوس در نمایشگرهای تاشونده حساس به لمس اشاره شده است. البته، توجه ویژه پتنت به آن بخش از نمایشگر است که مستعد تاشدگی است.

این بخش به چند دلیل به توجه ویژه ای احتیاج دارد: نخست این که این بخش از نمایشگر به دلیل وجود لولاها و قطعات متحرک در پشت خود، پشتیبانی ضعیف تری خواهد داشت و همین امر سبب می گردد که این قسمت نسبت به فشار حساس تر گردد، به ویژه زمانی که با قلمی مانند اس پن لمس گردد که سطح تماس آن بسیار کمتر از انگشت انسان است. در حالی که می توان با استفاده از مواد و طراحی بهبود یافته، مقاومت بخش تاشونده نمایشگر را افزایش داد؛ حل مسئله حساسیت این قسمت ها به فشار، به راه چاره های پیچیده تری احتیاج دارد.

در حال حاضر، هنگام کار با اس پن در گلکسی نوت ها، حتی اگر قلم کمی بالاتر از صفحه نمایش نیز قرار بگیرد، نمایشگر گوشی محل آن را تشخیص می دهد که همین دقت به کاربر یاری می نماید تا تعامل ساده تر و دقیق تری با دستگاه داشته باشد. به طور طبیعی، قسمت نشانگر قلم در پایین ترین قسمت نوک آن قرار گرفته است تا کمترین فاصله را با نمایشگر داشته باشد، اما دستگاه های تاشونده به چند نقطه احتیاج دارند که فاصله آن ها از اس پن به یک اندازه باشد تا هیچ یک از آن ها تنها نقطه ارتباط نباشند.

برای اصلاح این مشکل، دستگاه باید توانایی تشخیص وضعیت دقیق نمایشگر را داشته باشد؛ یعنی درک کند نمایشگر در کدام یک از حالت های باز، بسته، نیمه باز یا تا شده به سمت بیرون قرار گرفته است و آیا قلم با سطح خمیده تماس دارد. سپس الگوریتم ها تشخیص می دهند که مکان دقیق نشانگر باید کجا باشد تا دستگاه درک درستی از تعامل با قلم داشته باشد. در حالی که این مسئله جزئی و راه چاره آن ساده به نظر می رسد؛ ظاهرا شناسایی دقیق وضعیت شناور قلم در بالای نمایشگر به قدری پیچیده بوده است که سامسونگ تصمیم بگیرد پتنت آن را به نام خود ثبت کند.

اما نکته جالب پتنت سامسونگ این است که در آن دستگاهی به نمایش گذاشته شده است که به دو لولا مجهز است و به شکل حرف Z تا می گردد. پیش تر، این موضوع در سایر موارد افشا شده نیز مشاهده شده بود.

اضافه شدن اس پن به گلکسی فولد می تواند نشانی از تصمیم سامسونگ برای ادغام پرچم داران سری نوت و فولد در قالب یک برند جدید باشد که با نام گلکسی نوت فولد یا گلکسی فولد نوت معرفی می شوند و به لطف صفحه نمایش بزرگ فولد و کارایی های فوق العاده قلم نوت، یک هدف واحد را دنبال می نمایند: افزایش خلاقیت!

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 594

به "گلکسی فولد جدید با پشتیبانی از اس پن در راه است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی فولد جدید با پشتیبانی از اس پن در راه است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید