کارگردان مشهور سینمای ایران: کم آب به آسیاب دشمن بریزید، هنرمندان معترض جو زده شده اند!

به گزارش مجله دور زمین، محمد حسین فرحبخش گفت: کسانی که از جشنواره فجر انصراف داده اند تحت شانتاژ و جو قرار گرفته اند این حرکات را نه قبول دارم و نه در این بازی ها شرکت می کنم.

کارگردان مشهور سینمای ایران: کم آب به آسیاب دشمن بریزید، هنرمندان معترض جو زده شده اند!

با همراهی تور مسقط از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش، محمدحسین فرحبخش، تهیه نماینده و کارگردان سینمای ایران در ارتباط با انصراف این چندروزه بعضی هنرمندان از جشنواره های هنری از جمله فجر و نیز واکنشی به این ماجرا به خبرنگار سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا گفت: من این حرف و شعار ها را قبول ندارم؛ این حرف ها کلا شعار و اراجیف است!

وی خطاب به بعضی که مدعی انصراف از جشنواره ها شده اند، تاکید نمود؛ اگر می توانید خب بروید در جشنواره فجر و جایزه بگیرد؛ آن بالا حرفتان را بزنید، آنجا کل کره زمین حرفتان را می شنود.

این کارگردان سینما گفت: مگر می گردد کار ها را تعطیل کنید؟ این همه آدم در مشاغل مختلف از فلان راننده تاکسی گرفته تا بانکدار و غیره، با این بهانه ها مگر کارشان را تعطیل نموده اند؟

فرحبخش خطاب به این طیف از هنرمندان گفت: تک و توک افرادی از این جماعت معترض که از این حرف ها می زنند، اهل اعتبارند و عمده این ها اعتباری در هنر ندارند. من اصلا این حرف و اقدامات را قبول ندارم. اینکار ها از اساس درست نیست.

وی با انتقاد از رویه در پیش گرفته بعضی هنرمندان اذعان داشت: شما اوضاع مملکت ما را در جهان ببینید؛ خوب است که اگر انتقادی داریم اتفاقا رک بگوییم، اما ببینید لااقل ما در چه شرایطی قرار داریم. اصلا درست نیست در شرایطی که ما قرار گرفته ایم آب به آسیاب دشمن هم بریزیم.

این کارگردان اشتباه کرد: اگر حکومت و مسئولین ما اشتباه فاحشی کردند، خب ما که نباید دوباره دست به اشتباه بزنیم و دوباره کمکی به مخالفان و بدخواهان کشورمان بکنیم تا از این ماجرا سوءاستفاده نمایند.

فرحبخش اعتقاد داشت: ما ایرانی هستیم؛ لااقل این رفقا پای این ملیت و ایرانی بودنشان بایستند. این بساط شعاربازی را جمع کنید. اینکه من در جشنواره نمی آیم یا در فلان جا بازی نمی کنم؛ حرف بی خودی است.

وی در عین حال در انتقاد به بعضی برنامه های تلویزیون نیز مطرح نمود: متاسفانه تلویزیون ما در ارتباط با حواشی اخیر نیز بدعمل کرد و شکی هم نیست، اما این بازخورد ها و برخورد های بعدی دیگر توسط عده ای از هنرمندان را نمی پسندم و خودم شرکتی در این ماجرا ها نمی کنم.

این تهیه نماینده سینما با بیان اینکه کسانی که از جشنواره فجر انصراف داده اند تحت شانتاژ و جو قرار گرفته اند، گفت: لااقل جوزده نشوید و به هر موضوعی اینقدر سریع در فضای مجازی واکنش نشان ندهید. آدم عاقل این کار را نمی کند.

محمدحسین فرحبخش تأکید کرد: ضمن احترامی که برای همه قائلم، اما واقعا این حرکات را نمی پسندم. نه قبول دارم و نه در این بازی ها شرکت می کنم. حتی اگر سال جاری فیلمی داشتم، اول از همه فیلمم را به جشنواره فجر می دادم.

منبع: آنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 781

به "کارگردان مشهور سینمای ایران: کم آب به آسیاب دشمن بریزید، هنرمندان معترض جو زده شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان مشهور سینمای ایران: کم آب به آسیاب دشمن بریزید، هنرمندان معترض جو زده شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید