کاربران آیفون دیر به دیر موبایل خود را عوض می نمایند!

به گزارش مجله دور زمین، دیجیاتو نوشت: طبق گزارشی، 10 درصد کاربران آیفون در کمتر از یکسال به سراغ آیفون تازه می روند، درحالی که این عدد در دنیای اندروید 23 درصد است.

کاربران آیفون دیر به دیر موبایل خود را عوض می نمایند!

براساس گزارش آماری تهیه شده به وسیله CRIP در ماه سپتامبر 2023 (شهریورماه 1402)، کاربران گوشی های آیفون درمقایسه با دارندگان موبایل های اندرویدی، مدت زمان بیشتری از یک مدل موبایل استفاده می نمایند. درواقع کاربران گوشی های اپل دیر از اندرویدی ها موبایل خود را عوض می نمایند.

رقابت میان سیستم عامل های اندروید و iOS همواره وجود داشته و کاربران همواره آن ها را با یکدیگر مقایسه می نمایند. این رقابت باعث شده مقدار فروش هر کدام از دستگاه های مربوط به دو پلتفرم و مقدار وفاداری کاربران به موبایل های هر کدام از دو سیستم عامل مورد توجه قرار بگیرد. گزارش ها نشان می دهند فروش گوشی های اندرویدی در فصل دوم 2023 با مقدار فروش گوشی های آیفون در همین بازه زمانی در ایالات متحده تقریباً برابر بوده است.

تعویض دیرتر آیفون ها نسبت به گوشی های اندرویدی

به گفته CIRP، نحوه استفاده از گوشی ها در ایالات متحده باعث شده است که فروش آیفون از موبایل های اندرویدی پیشی نگیرد. CIRP می گوید صاحبان آیفون، گوشی خود را بیشتر از کاربران اندرویدی نگه می دارند، بنابراین صاحبان آیفون دیرتر به سراغ آیفون تازهی می روند.

طبق گزارش CIRP، تنها 10 درصد از کاربران آیفون کمتر از یکسال پس از خرید گوشی، به سراغ مدل تازه آیفون می روند. این درحالی است که 23 درصد کاربران گوشی های اندرویدی در کمتر از یکسال گوشی تازهی می خرند.

این گزارش بعلاوه نشان می دهد که 61 درصد کاربران iOS از گوشی آیفون خود بیش از دو سال استفاده می نمایند. برای مقایسه این رقم در میان کاربران اندرویدی به 43 درصد می رسد.

یکی از دلایل تعویض زودتر گوشی های اندرویدی می تواند این باشد که به طور میانگین قیمت آن ها از آیفون ها کمتر است، بنابراین افراد تمایل بیشتری به تعویض گوشی خود پیدا می نمایند. یکی دیگر از دلایل این رویکرد می تواند مربوط به این موضوع باشد که بعضی شرکت های اندرویدی در یکسال، از دو پرچمدار مختلف رونمایی می نماید، درحالی که شاهد چنین رویکردی در دنیای آیفون نیستیم.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1402 بروزرسانی: 5 آبان 1402 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2447

به "کاربران آیفون دیر به دیر موبایل خود را عوض می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران آیفون دیر به دیر موبایل خود را عوض می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید