چگونه ایمیل های حذف شده در جیمیل را بازیابی کنیم؟

به گزارش مجله دور زمین، بسیاری از ما به اشتباه یک ایمیل را از حساب جیمیل خود حذف می کنیم و به دنبال ریکاوری آن می رویم. دراین مطلب بازیابی ایمیل حذف شده در جیمیل را به شما آموزش می دهیم.

چگونه ایمیل های حذف شده در جیمیل را بازیابی کنیم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، بعضی ایمیل ها اهمیت بسیار بالایی دارند و به همین دلیل حذف اتفاقی آن ها می تواند علاوه بر نگرانی زیاد، برای ما دردسرساز نیز گردد. خوشبختانه چندین راه برای بازیابی ایمیل حذف شده در جیمیل وجود دارد. برای یادگیری نحوه ریکاوری ایمیل های پاک شده در این مطلب همراه دیجیاتو باشید.

بازیابی ایمیل حذف شده در جیمیل با سطل زباله

جیمیل مانند سیستم عامل های ویندوز و مک او اس دارای یک سطل زباله است که ایمیل های پاک شده شما درون آن قرار می گیرند. هر ایمیلی را که از حساب خود حذف کنید، درون سطل زباله قرار می گیرد و برای 30 روز درون آن باقی می ماند. پس از این مدت زمان، ایمیل شما برای همواره پاک می گردد.

اگر کمتر از 30 روز پیش ایمیل خود را به اشتباه حذف نموده باشید، می توانید آن را درون سطل زباله پیدا کنید، البته اگر سطل زباله را در گذشته خالی ننموده باشید.

برای ریکاوری ایمیل های پاک شده در جیمیل با استفاده از سطل آشغال، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد حساب جیمیل خود در وب شوید.
 • لیست برچسب ها در سمت چپ نمایشگر را گسترش داده و دنبال گزینه Trash یا Bin باشید.
 • با این کار فهرستی از ایمیل هایی که در مدت زمان 30 روز پیش حذف نموده اید، در برابر شما قرار می گیرد. ایمیلی که به اشتباه پاک نموده اید را پیدا کنید و با کلیک روی آن، بازش کنید.
 • زمانی که این ایمیل باز شد، بازیابی آن را تایید کنید. سپس با کلیک روی آیکون Move to در بالای ایمیل، آن را به اینباکس منتقل کنید.
 • با این کار ایمیل موردنظر شما از سطل ما خارج شده و دوباره درون اینباکس قرار می گیرد.

در صورتی که برچسب سطل زباله در نوار سمت چپ حساب جیمیل شما وجود ندارد، احتمالا در بخش تنظیمات خاموش شده است. برای فعالسازی برچسب سطل زباله باید به بخش تنظیمات مراجعه کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از اکانت جیمیل خود، روی آیکون چرخ دنده کلیک نموده و گزینه See all settings را انتخاب کنید.
 • روی تب برچسب ها کلیک کنید.
 • در اینجا لیستی از برچسب های جیمیل در برابر شما قرار می گیرد که در آن باید دنبال گزینه سطل زباله باشید. روبه روی آن دو گزینه نمایش و مخفی واقع شده است که باید روی نمایش کلیک کنید.

پس از این کار، برچسب سطل زباله در نوار سمت چپ حساب جیمیل شما ظاهر می گردد.

بازیابی ایمیل حذف شده به یاری گوگل

اگر از زمان حذف ایمیل بیش از 30 روز گذشته باشد یا اینکه سطل زباله جیمیل خود را پاک نموده باشید، راه چاره بالا برای شما کارایی نخواهد شد. با این حال گوگل یک ابزار ریکاوری ایمیل برای کاربران درنظر گرفته که می توانند توسط آن بازیایی ایمیل حذف شده در جیمیل را درخواست نمایند.

این روش شاید کارایی نداشته باشد، با این حال آزمایش آن ضرری ندارد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • یک تب جدید در مرورگر خود باز نموده و به سایت ابزار ریکاوری پیغام جیمیل مراجعه کنید.
 • حساب خود را تایید نموده و روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 • دستورالعمل به نمایش گذاشته شده را دنبال کنید تا جزئیات موردنیاز را در اختیار گوگل قرار دهید.

در صورتی که گوگل قادر به ریکاوری ایمیل های پاک شده در جیمیل باشد، چنین موضوعی را به شما اطلاع خواهد داد و همچنین زمان آن را اعلام می نماید.

بازیابی ایمیل حذف شده از Google Workspace

اگر از جیمیل خود تحت اکانت Google Workspace استفاده می کنید، حتی پس از 30 روز نیز می توانید ایمیل های پاک شده را ریکاوری کنید چرا که Google Workspace به شما 25 روز دیگر برای بازیابی آن ها مهلت می دهد. برای چنین کاری ادمین باید وارد پنل شده و فرایند بازیابی اطلاعات را انجام دهد.

ادمین باید کارهای زیر را انجام دهد:

 • به پنل Google Workspace مراجعه کند و وارد حساب ادمین گردد.
 • روی گزینه Users کلیک کند تا قادر به مشاهده تمام کاربران این فضای کاری باشد.
 • کاربری که می خواهد ایمیل های آن بازیابی گردد را پیدا کند و سپس به ترتیب روی گزینه های More و Restore Data کلیک کند.
 • محدوده زمانی داده ها را انتخاب کند که باید جزو 25 روز گذشته باشد و در منوی اپلیکیشن، روی جیمیل کلیک کند و در نهایت گزینه Restore باید انتخاب ادمین باشد.

Google Workspace احتمالا پس از چندین روز اطلاعات موردنظر کاربر را بازیابی می نماید.

استفاده از سرویس های دیگر برای ریکاوری ایمیل های پاک شده

اگر شما از مایکروسافت اوت لوک یا هر سرویس دیگری با جیمیل استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که ایمیل پاک شده شما، ذخیره شده باشد. در صورتی که از زمان حذف ایمیل، حساب جیمیل شما با سرویس دیگر همگام نشده باشد، این احتمال وجود دارد که این ایمیل همچنان در سرور سرویس دوم وجود داشته باشد.

در اینجا باید به سرویس ایمیل خود مراجعه کنید، دنبال ایمیل موردنظرتان بگردید و سپس آن را در یک جای امن کپی کنید. با این وجود پس از همگام سازی این سرویس با جیمیل خود، شاهد حذف چنین ایمیلی خواهید بود. برای اطمینان از بروز هرگونه مشکل، می توانید قبل از باز کردن چنین سرویسی، ارتباط خود با اینترنت را قطع کنید تا با جیمیل شما همگام نشده و ایمیل پاک نگردد.

آیا می توان به ابزارهای آنلاین بازیابی ایمیل اعتماد کرد؟

بیشتر کاربران پس از حذف اتفاقی یک ایمیل، به سراغ موتورهای جستجو رفته و به دنبال ابزارهای ریکاوری ایمیل های پاک شده می گردند. اگر دست به چنین کاری بزنید، احتمالا با سرویس های آنلاین زیادی روبرو می شوید که همه آن ها یک وعده به شما می دهند که آن یاری برای بازیابی ایمیل حذف شده است.

باید به این نکته توجه کنید که این سرویس ها در صورتی که ایمیل شما برای همواره از جیمیل حذف شده باشد، نمی توانند کاری انجام دهند. آن ها دسترسی مستقیم به گوگل ندارند تا امکان ریکاوری این ایمیل ها فراهم گردد، بنابراین بهتر است از روش های استاندارد بهره ببرید. علاوه بر این، بعضی از آن ها از شما کلاهبرداری نیر می نمایند.

در نهایت اگر به صورت اتفاقی یک ایمیل مهم را پاک کردید، می توانید با استفاده از روش های بالا آن را بازیابی کنید. اگر هیچ کدام از روش های بالا کارایی نداشتند، با فردی که ایمیل را برای شما ارسال نموده، تماس بگیرید و دریافت یک کپی از آن را درخواست کنید چرا که شاید در حساب این فرد ایمیل باقی مانده باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1431

به "چگونه ایمیل های حذف شده در جیمیل را بازیابی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ایمیل های حذف شده در جیمیل را بازیابی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید