مهدی واعظی، مجری تلویزیون از ممنوع الفعالیتی اش می گوید

به گزارش مجله دور زمین، ممنوع الفعالیتی مقطعی یا درازمدت مجریان در تلویزیون، اتفاق جدیدی نیست؛ اما ماجرا برای مهدی واعظی که این روز ها به گفته خودش برای چهارمین بار از آنتن کنار گذاشته شده، کمی فرق دارد. او که از این شرایط گله مند است، می گوید: سازمان صداوسیما باید حریمی را برای مجریان و گزارشگرانش قائل باشد و این پرسش را مطرح می نماید که چرا دیواری کوتاه تر از مجریان پیدا نمی نمایند؟

مهدی واعظی، مجری تلویزیون از ممنوع الفعالیتی اش می گوید

به گزارش ایسنا، مهدی واعظی، مجری برنامه های ورزشی تلویزیون که به تازگی از اجرا در برنامه سلام تهران کنار گذاشته شده است، درباره توبیخ و ممنوع الفعالیتی اش می گوید: این اتفاق برای چهارمین بار است که می افتد. اما بار ها هم رخ داده که یک یا دو روز، یک یا دو برنامه و یک هفته توبیخ شوم؛ با این حال به شکل بلندمدت، برای چهارمین بار است که این اتفاق می افتد.

او خاطرنشان می نماید: تا به امروز اغلب فدراسیون های ورزشی به دلیل نقد های تندی که در برنامه ها داشته ام از من شکایت نموده اند.

واعظی درباره دلیل آخرین ممنوع الفعالیتی اش که بیش از یک ماه از آن می گذرد، چنین اظهار می نماید: به دستور مدیران گروه و مدیر شبکه، یک ماهی است که آنتن ندارم. وزارت ورزش شکایتی را علیه من در رابطه با صحبت هایی که درباره آن ها در برنامه داشتم، تنظیم نموده بود. مطالبی را درباره عملکردشان در طول این چند سال، اسم کردم و این نقد را همواره داشتم. پیشتر هم مطالبی را در این خصوص در روزنامه داشتم.

او درباره لزوم حمایت مدیران تلویزیون از مجریانی که به نوعی سرمایه های رسانه محسوب می شوند، اظهار می نماید: من حدود 19 سال است در صداوسیما رسما کار می کنم و 16 سال هم برنامه زنده داشته ام و این اتفاق جدیدی نیست و دفعه سوم یا چهارمی است که بیکار می شوم و هر دفعه هم به دلیل و دلیلی این اتفاق می افتد.

نه من، بلکه برای همکاران من هم این اتفاق پیش آمده است. اما آن چالشی که با مدیران خودم داشتم این بود که چرا دیواری کوتاه تر از مجری پیدا نمی نمایند؟ یک برنامه تهیه نماینده دارد، مجری دارد، سردبیر و نویسنده دارد. خروجی اتاق فکر است که از زبان مجری جاری می گردد، ولی آن چیزی که اتفاق می افتد دامن مجری را می گیرد و صورت مسئله پاک می گردد.

این مجری یادآور می گردد: سازمان صداوسیما زمانی آنقدر قداست و ابهت داشت که مسوولان برای شرکت در برنامه ها نگرانی داشتند؛ چراکه گاهی توانایی برخورد با سوالات و انتقاد ها را نداشتند. اما با احترام به همه مدیران رده بالایی سازمان، الان دیگر این طور نیست. سازمان صداوسیما باید حریمی را برای مجریان و گزارشگرانش قائل باشد.

واعظی در ادامه با بیان این که مدیران تلویزیون، علیرغم زحماتی که می کشند در مواقعی آن گونه که باید با صلابت برخورد نمی نمایند، در این زمینه هم تصریح می نماید: شما بگویید اصلا منِ مجری مقصر هستم، که من می گویم این گونه نیست. نه اینکه از خودم دفاع کنم، از تمام مجریانی که در این سال ها با این رفتار ها روبرو شدند، دفاع می کنم؛ از همکارانم. اساس و فلسفه رسانه انتقاد و روشنگری عمومی است.

اگر قرار باشد نقد و انتقادی نباشد، شکوفایی هم وجود ندارد. من هم سعی کردم در حیطه کاری خودم این اصل را رعایت کنم و جا هایی هم نوک انتقاد تیزتر بوده که این خاصیت کار ماست. اگر قرار باشد خنثی باشیم، ما هم مثل افراد عادی می شویم. رسانه است که باید به دل خبر برود، نقد کند و درست و نادرست آن را به اندیشه مخاطب واگذار کند.

این مجری در ادامه با بیان اینکه آستانه تحمل مسوولان پایین است و نقد را برنمی تابند، می گوید: متاسفانه حمایتی هم که باید از سوی مدیران سازمان صورت بگیرد، کمرنگ شده است. برای اینکه راحت تصمیم بگیرند، می گویند مجری چند وقت برنامه اجرا نکند. این اتفاق زیبنده صداوسیما نیست.

او درباره شرایط برنامه سلام تهران شبکه پنج و آیتمی که اجرای آن را بر عهده داشت، شرح می دهد: برنامه سلام تهران در حال حاضر روی آنتن می رود، اما آیتم مربوط به اجرای من حذف شده و جایگزینی ندارد.

واعظی در انتها ابراز امیدواری می نماید که آستانه صبر مسوولان بالاتر بیاید و با یک نقد و حرف و انتقاد، شکایت و شکایت کشی ننمایند.

این مجری پیش از این اجرای برنامه های شب های فوتبالی، لیگ یک، سلام صبح بخیر، ورزش از نگاه دو و صبح بخیر ایران را برعهده داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1868

به "مهدی واعظی، مجری تلویزیون از ممنوع الفعالیتی اش می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی واعظی، مجری تلویزیون از ممنوع الفعالیتی اش می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید