منطقه بزرگ گردشگری در ورامین احداث می گردد

به گزارش مجله دور زمین، رئیس اداره موقوفات شهرستان های ورامین و قرچک گفت: به زودی طرح فرامنطقه ای گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و مشورت با چند شرکت گردشگر در ورامین اجرا خواهد شد.

منطقه بزرگ گردشگری در ورامین احداث می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط بورسیه تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش مجله دور زمین از ورامین، امروز نشستی با حضور نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و رؤسای دفاتر نماینده و رئیس و معاونان اداره اوقاف شهرستان های ورامین و قرچک برگزار گردید.

در این نشست نقوی حسینی با اشاره به اهمیت وقف و حجم کار سنگین وقف گفت: تأمین حقوق وقف و حراست از وقف وظیفه آحاد مردم و مسئولین و دست اندرکاران است و نه تنها باید از آن حراست گردد بلکه باید با توجه به شرایط سخت اقتصادی انتظارات مردم هم رفع گردد.

وی ضمن بیان اینکه بسیاری از مردم بابت مسائل مقبره ها و گورستان های قرچک و ورامین به وی مراجعه می نمایند گفت: این مسئله نیازمند سازوکار منظم است تا مسائل رفع شده و همکاری لازم با مردم انجام گردد.

در ادامه حجت الله سیدی رئیس اداره اوقاف شهرستان های ورامین و قرچک در این جلسه عنوان داشت: ایجاد آرامستان از وظایف شهرداری است و در این دو شهرستان آرامستان عمومی نداریم.

وی اضافه نمود: مردم با توجه به عرقی که به بقاع متبرکه دارند اموات خود را در این مکان ها دفن می نمایند و بعضاٌ مشاهده شده که با وجود آرامستان در بعضی شهرها باز هم به سمت امامزاده ها می فرایند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان های ورامین و قرچک با اشاره به اینکه به طرق مختلف سعی در رفع کردن مسائل هر کدام از بقاع دارد توضیح داد: در این چند سال خدمت سعی نموده ام قبوری که قیمت پایینی دارند و عموم مردم از آن استفاده می نمایند افزایش قیمت نداشته باشند و حتی در کمیسیون معین قیمت قبور در مقابل افزایش قیمت ها مقاومت کردم.

سیدی همچنین بیان داشت: یکی از موقوفاتی که در حل بعضی از مسائل مردم از آن استفاده می کنیم، موقوفه مرحوم عطری است، مخصوصاٌ در مواردی که فردی توان کفن و دفن و خرید قبر را ندارد از آن یاری می گیریم.

وی گفت: در امسال توانستیم بسته هایی را به دانش آموزان 500 خانواده نیازمند به طور آبرومندانه اهدا کنیم که بابت هر بسته حدود 100 هزار تومان هزینه شده بود.

رئیس اداره موقوفات شهرستان های ورامین و قرچک با اشاره به زمین موقوفه ای با وسعت بیش از 300 هکتار که مورد تصرف واقع شده بود عنوان داشت: در این مورد پفراینده سنگینی را در دادگاه داشتیم که زمان بسیاری را به خود اختصاص داد و هفته گذشته کیفرخواست آن صادر شده و بیش از 3 میلیارد تومان هم به عنوان اجرت المثل زمان تصرف باید توسط مجرمین پرداخت گردد.

سیدی ضمن بیان اینکه سرمایه گذاری بزرگی را در زمینه گردشگری پیش رو داریم توضیح داد: این طرح فرامنطقه ای که با مشارکت بخش خصوصی و مشورت با چند شرکت گردشگری اجرا خواهد شد، و زمینی بالغ بر 500 هکتار را به آن اختصاص داده ایم و اگر این پروژه به نتیجه برسد دیگر هیچ دانش آموزی در منطقه به علت مسائل اقتصادی از تحصیل محروم نخواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 834

به "منطقه بزرگ گردشگری در ورامین احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه بزرگ گردشگری در ورامین احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید