مُد سال جاری ایران چه رنگی است؟

به گزارش مجله دور زمین، زندگی امروز / دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس از انتخاب رنگ زیتونی در هفتمین جشنواره مد و لباس فجر برای استفاده در طراحی و فراوری لباس در سال 1397 اطلاع داد.

مُد سال جاری ایران چه رنگی است؟

به گزارش

زندگی امروز به نقل از ایسنا، حمید قبادی گفت : درباره انتخاب رنگ سال شرح داد: در بخش مسابقه زنده هفتمین جشنواره مد و لباس فجر از رنگ زیتونی در پارچه ها استفاده کردیم. بر اساس نظرات کارشناسان، زیتونی یکی از رنگ هایی است که به بخش هایی از اقلیم ایران نزدیک است و می توان از آن برای نمونه های عمومی استفاده کرد. از طرفی زیتونی قابلیت ترکیب و تلفیق با بسیاری از رنگ ها در حوزه مد و لباس را دارد.

او با بیان اینکه ایران در جهان به بعضی از رنگ ها معروفیت دارد، گفت: در دو سال گذشته از رنگ های آبی فیروزه ای و طیف رنگ های زرد و خانواده کویری استفاده کردیم. اصولا در جهان، ایران را به این دو رنگ مهم می شناسند و بسیاری از طراحان جهان توصیه هایشان در طراحی با مخاطب ایرانی استفاده از این دو رنگ است. در معماری و کویر ایران هم گونه های مختلفی به این دو رنگ دیده می گردد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس اضافه نمود: در دوره های قبل بحث های گسترده ای درباره رنگ و نوع پارچه صورت گرفت. ضمن اینکه این بار، پارچه های پیشنهادی مورد استفاده در جشنواره مد و لباس فراوری ایران بودند و قابلیت فراوری در سطح عمومی را هم دارند.

قبادی درباره اینکه استفاده از رنگ مُد سال در ایران چگونه به طراحان و فراوری نمایندگان پوشاک ابلاغ می گردد، بیان نمود: کارگروه ساماندهی مد و لباس تا کنون به شکل آزمون و خطا پیش رفته و اینکه به صورت حرفه ای مقدمات اولیه آن فراهم گردد و پیش از استفاده در لباس وارد پارچه یا نخ گردد یا درباره آن اطلاع رسانی گسترده صورت بگیرد، انجام نمی دهیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر هم از رنگ جهانی پیروی نکردیم، اظهار کرد: گرچه ممنوعیت و مخالفتی در این حوزه هم نداریم. زمانی که در ویترین مغازه ها لباس هایی با رنگ های خردلی و اُخرایی عرضه می گردد حاصل کار کارشناسان، فعالان و طراحان مد و لباس در جشنواره هاست. ما طراحان را محدود به یک رنگ نکردیم بلکه طیفی از رنگ ها را برای کار آنها در نظر گرفتیم. اما این طور نیست که رنگ خاصی را مد نظر بگیریم و بگوییم همه از آن پیروی نمایند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: به عقیده کارشناسان، فراوری نمایندگان و فعالان این حوزه، جهت دادن در این زمینه می تواند در راستا طراحی و فراوری لباس آقایان، بانوان، بچه ها و نوجوانان موثر و یاری نماینده باشد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1931

به "مُد سال جاری ایران چه رنگی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مُد سال جاری ایران چه رنگی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید