فعالیت بیش از 13 هزار راهدار در طرح زمستانی راهداری

به گزارش مجله دور زمین، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برای اجرای طرح زمستانی، بیش از 13 هزار راهدار با استفاده از 10 هزار خودرو در جاده ها برای خدمات رسانی مستقر شده اند.

فعالیت بیش از 13 هزار راهدار در طرح زمستانی راهداری

به گزارش از ، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مراسم تقدیر از راهداران و رانندگان استان بوشهر بیان نمود: در طرح زمستانی راهداری، 980 گروه با استفاده از 10 هزار دستگاه خودرو در جاده های کشور مستقر هستند.

او ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی هزار دستگاه ماشین آلات راهداری خریداری می گردد و در گام نخست 350 دستگاه بیل مکانیکی، گریدر و لودر با همکاری وزارت صنعت، کارخانه هپکو و سازمان برنامه و بودجه، و وزارت راه و شهرسازی تامین می گردد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه نمود: برآورد قرارداد خرید این ماشین آلات، 600 میلیارد تومان است و فرایند تحویل آن تا اردیبهشت سال آینده باید انجام گیرد.

حسن نیا با اشاره به آسفالت 5 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی در کشور، بیان نمود: دو هزار کیلومتر از این جهت ها سال جاری و 3 هزار و 500 کیلومتر سال آینده آسفالت می گردد.

او از ابلاغ 218 میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت راه روستایی اطلاع داد و گفت: بخشی از این اعتبار به عنوان بدهی است و کوشش می گردد با استفاده از امکانات موجود به صورت امانی این فعالیت انجام گیرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به تامین لاستیک مورد احتیاج ناوگان حمل و نقل مسافر و بار پرداخت و اضافه نمود: با توجه به هماهنگی اجرا شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی بیش از احتیاج لاستیک در کشور وجود دارد و هیچ نگرانی دراین زمینه نیست.

حسن نیا با اشاره به تامین لاستیک حمل و نقل بر اساس پیمایش مطرح کرد: کوشش می گردد برای تحویل لاستیک میزان پیمایش ناوگان حمل و نقل بار و مسافر از 20 هزار به 15 هزار کیلومتر کاهش داده گردد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به وجود 220 هزار کیلومتر جاده در کشور گفت: 60 درصد این جاده ها بر اثر برف، باران و سیلاب تحت تاثیر فرایند و شرایط جوی قرار دارند.

حسن نیا با اشاره به اینکه 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر در کشور به وسیله جاده ها صورت می گیرد، اضافه نمود: روزانه در جاده ها هشت میلیون خودرو تردد می نماید و سالانه یک میلیارد مسافر و 600 میلیون تن کالا به وسیله جاده ها جابه جا می شوند.

او، با بیان اینکه بخشی از بار های ناوگان جاده ای، کالا های وارداتی است اضافه نمود: این کالا ها از بندر امام خمینی (ره)، بوشهر، بندرعباس و چابهار وارد و توزیع می گردد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پارسال نزدیک به 30 میلیون بارنامه برای جابه جایی کالا های وارداتی صادر شد.

در این مراسم از راهداران و رانندگان استان بوشهر تجلیل شد.

بازگشایی محور های مواصلاتی در مناطق زلزله زده

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 789

به "فعالیت بیش از 13 هزار راهدار در طرح زمستانی راهداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیش از 13 هزار راهدار در طرح زمستانی راهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید