شاخص کل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت

به گزارش مجله دور زمین به نقل از فرابورس ایران، پاییز 97 در فرابورس در آخرین روز معاملاتی آذرماه با دادوستد 739 میلیون ورقه به ارزش 3 هزار و 924 میلیارد ریال در بیش از 97 هزار نوبت معاملاتی به انتها رسید تا معامله گران با افزایش حجم معاملاتی کمتر از 10 درصدی نسبت به روز گذشته به استقبال زمستان رفته باشند.

شاخص کل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت

شاخص کل فرابورس ایران امروز چهارشنبه 28 آذرماه 97 پس از تجربه افت 17 واحدی در انتها معاملات در سطح 1791 واحدی نهاده شد که سه نماد زاگرس، ذوب و کگهر با اهرم منفی تا سقف 6 واحدی بیشترین تاثیر را بر آیفکس برجای گذاشتند.

به علاوه، نماد ذوب با حجم معامله بیش از 110 میلیون سهمی به ارزش بیش از 205 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان بازارهای سهام فرابورسی در روزی که گذشت به خود اختصاص داد و نماد زکشت بیشترین افزایش قیمت و نماد غفارس بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای ذوب، مادیرا و سمگا عنوان پُربیینده ترین نمادهای معاملات امروز را از آن خود کردند.

رصد معاملات سهام در دو بازار اصلی فرابورس ایران بیانگر جابه جایی 309 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 52 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم است.

همچنین بازار پایه امروز میزبان معامله 3056 میلیون سهم به ارزش 639 میلیارد ریال بود.

در سمت دیگر بازار، مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بازار ابزارهای نوین مالی به 15 میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از معاملات 2 هزار و 233 میلیارد ریال بود.

در این بازار همچنین نماد معاملاتی استفاده از تسهیلات مسکن آذرماه سال 1397 یعنی تسه97091 گشایش یافت و بنابر اعلام ناظر بازار، در رویدادهای آتی نماد اخزا607 در انتها معاملات روز دوشنبه 3 دی ماه 97، به دلیل پرداخت مبالغ اسمی این سری از اسناد خزانه اسلامی متوقف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 192

به "شاخص کل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید