زائران امام رضا (ع) از سامانه نماد در جریان ظرفیت خالی واحد های اقامتی قرار بگیرند

به گزارش مجله دور زمین، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: زائران و مسافران می توانند به وسیله سامانه نماد از ظرفیت خالی واحد های اقامتی استان خراسان رضوی در دهه پایانی صفر آگاه شوند.

زائران امام رضا (ع) از سامانه نماد در جریان ظرفیت خالی واحد های اقامتی قرار بگیرند

یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت : با توجه به اینکه اسکان زائران در مراکز اسکان رسمی در اولویت واقع شده است، مدیران تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیر و خانه مسافر که ظرفیت خالی برای اسکان دارند، اطلاعات دقیق واحد اقامتی شامل آدرس و تلفن و مقدار ظرفیت خالی را در سامانه جانا ثبت نمایند.

او اضافه کرد: در صورتی که ظرفیت واحد اقامتی تکمیل شده است، شرایط اطلاع رسانی ظرفیت خالی در سامانه جانا به حالت عدم اطلاع رسانی تبدیل گردد تا مسافران دچار سردرگمی نشوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: روزانه ظرفیت خالی در سامانه جانا بروزرسانی می گردد لذا مسافران می توانند به وسیله سامانه نماد به آدرس https://namad.mcth.ir از ظرفیت خالی واحد های اقامتی استان آگاه شوند. زائران می توانند ظرفیت خالی و آدرس و نرخ های مراکز اقامتی را مشاهده و از این طریق مکان اقامت خود را انتخاب نمایند.

بیدخوری اعلام کرد:سال جاری اسکان و ظرفیت های واحد های اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر در مشهد به 135 هزار نفر می رسد که البته کافی نیست و تمام ظرفیت هایی که امکان اقامت برای زائر امام رضا (ع) داشته باشد را هماهنگ نموده ایم بطوریکه 802 مدرسه و 10 سالن ورزشی آموزش و پرورش با 150 نفر شب ظرفیت پذیرای زائران است.

او توضیح داد: با اختصاص کلیه سالن های ورزشی سال جاری بیش از 14 هزار و 300 نفر اداره کل ورزش و جوانان و بیش از 70 هزار نفر شب ظرفیت از سوی شهرداری مشهد تامین شده است.

خبرنگاران خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2293

به "زائران امام رضا (ع) از سامانه نماد در جریان ظرفیت خالی واحد های اقامتی قرار بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زائران امام رضا (ع) از سامانه نماد در جریان ظرفیت خالی واحد های اقامتی قرار بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید