توجه به شدت معلولیت در معین دهک درآمدی، صدک جایگزین دهک گردد

به گزارش مجله دور زمین، مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران خواستار در نظر گرفتن ضریب شدت معلولیت در معین دهک درآمدی افراد دارای معلولیت شد.

توجه به شدت معلولیت در معین دهک درآمدی، صدک جایگزین دهک گردد

علی همت محمودنژاد در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: در نظر گرفتن جایگاه دهک معلولان در دهک افراد عادی جامعه به هیچ عنوان عادلانه نبوده است و دولت تعیین دهک ها را براساس اندازه عایدیهای افراد تعیین می نماید، این درحالیست که بسیاری از افراد دارای معلولیت، عایدی خود را صرف هزینه های درمانی و تامین وسایل توانبخشی می نمایند.

لذا مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران در این راستا پیشنهاد داد که اندازه شدت معلولیت به عنوان ضریبی از تعیین دهک عایدیی افراد دارای معلولیت در نظر گرفته گردد.

وی تاکید نمود: طبقه بندی براساس دهک عادلانه نیست، زیرا طیف وسیعی از افراد دارای معلولیت در بین یک دهک و در دهک های بالاتر طیف بسیار اندکی قرار می گیرند. باید سازمان هدف مندی یارانه ها به جای دهک، طبقه بندی (صدک) را درنظر گیرد، زیرا به طور مثال ممکن است در دهک 3 تا 4 طیف وسیعی از افراد قرار گیرند و این درحالیست که در بین دهک 3 تا 4 افراد با توانمندی های اقتصادی متفاوت وجود داشته باشند.

محمودنژاد گفت: در بین بعضی دهک ها طیف وسیعی از افراد با دهک بندی های اقتصادی متفاوت دیده می شوند و طبقه بندی دهک به هیچ عنوان نمی تواند نمونه تعیین و دقیقی از اندازه توانایی عایدیی افراد جامعه باشد؛ به همین منظور ستاد هدفمندی یارانه ها ضروری است به جای دهک، طبقه بندی صدک را در نظر گرفته و در این خصوص اقداماتی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2138

به "توجه به شدت معلولیت در معین دهک درآمدی، صدک جایگزین دهک گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به شدت معلولیت در معین دهک درآمدی، صدک جایگزین دهک گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید