بوسیدن، نوزاد را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند

به گزارش مجله دور زمین، سهل انگاری والدین و عادت غلط و اشتباه بوسیدن نوزاد به نشانه علاقه از سوی اطرافیان سبب شد تا کودکی دوماه تا یک قدمی مرگ پیش رود.

بوسیدن، نوزاد را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند

به گزارش خبرنگار کودک هشت هفته ای به نام الیزا هابز (Eliza Hobbs) پس از بوسیده شدن از طریق اقوام و ابتلا به سرماخوردگی بسیار شدید تا یک قدمی مرگ پیش رفت و با کوشش پزشکان از کما خارج و به زندگی بازگشت.

این کودک پس از اینکه از طریق اقوام خود بوسیده شده بود به بیماری سرماخوردگی بسیار شدید مبتلا شد، درنهایت عفونت شدید قفسه سینه سبب بستری او دربخش مراقبت های ویژه نوزدان شد.

پزشکان برای نجات نوزادی که به کما رفته و ضربان قلب او متوقف شده بود مجبور به انجام چند مرحله عملیات CPR شدند.

متخصصان به والدین هشدار می دهند تا چندماه اول ازتولد نوزاد، توجه کافی به کنترل دمای بدن کودک داشته باشند، بسته به ماه تولد نوزاد، لباس های مناسب و کافی بر او پوشانده و نسبت به علامت های بیماری دقیق باشند، همچنین با مشاهده کوچک ترین نشانه های بیماری به متخصص مراجعه نمایند.

والدین اجازه ندهند اقوام، دوستان و آشنایان نوزاد را ببوسند، زیرا به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن نوزاد درماه های اول احتمال ابتلای کودک به انواع بیماری ها و عفونت ها از این راه وجود دارد.

بوسیدن نوزاد سبب ورود انواع ویروس ها به ویژه ویروس سرماخوردگی و تب خال به درون بدن کودک می گردد.

کارشناسان برای کنترل بیماری نوزاد او را درحالت کمای القا شده پزشکی قراردادند و خاتمه موفق به بازگرداندن او به زندگی و بهبود وضعیت جسمانی اش شدند.

اگر نوزاد شما به طور ناگهانی دچار قطع علامت های تنفسی وتوقف ضربان قلب قرارگرفت، درکنار حفظ خونسردی و تماس با مراکز امدادی می توانید با یادگیری عملیات احیا جان او را نجات دهید.

عملیات احیای نوزادان با بزرگسالان متفاوت است و کارشناسان توصیه می نمایند نوجوانان و افراد بزرگسال با شرکت در دوره های آموزشی یاری های اولیه را بیاموزند تا درمواقع خطر بتوانند به دیگران یاری نمایند.

کارشناسان به والدین توصیه می نمایند درماه های اول تولد فرزند خود شب ها علامت های حیاتی او را کنترل و با دست زدن به بدن کودک، دمای بدن او را کنترل نمایند، همچنین مطمئن باشند که او به خوبی نفس می کشد و مسیر تنفسی او مسدود نشده است.

درصورتی که نوزاد برای خوردن شیر ازخواب بیدار نشده یا رنگ بدن او قرمز یا آبی رنگ و دچار قطع تنفس یا ضربان قلب شده است به سرعت عملیات احیا را انجام دهید.

انجام عملیات احیا در نوزادان باید با فشارملایم، اما با سرعت انجام گردد، زیرا وارد آوردن فشار زیاد سبب شکستگی استخوان های قفسه سینه نوزاد و حتی پارگی ریه او می گردد.

پس از اتمام هردوره عملیات احیا به آنالیز بازگشت ضربان قلب و تنفس نوزاد بپردازید و درصورتی که ضربان قلب او بازگشته است دیگر نیازی به انجام دوباره عملیات احیا نیست و به سرعت کودک را برای مراقبت های بیشتربه مراکز درمانی انتقال دهید.

منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 170

به "بوسیدن، نوزاد را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوسیدن، نوزاد را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید