اعلام جزئیات تازه از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ؛ یارانه نقدی قطع می گردد؟ ، توضیحات مهم وزارت رفاه را بخوانید

به گزارش مجله دور زمین، مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: بهره مندی خانوارها از کالابرگ الکترونیکی اختیاری است و مردم استان هرمزگان می توانند با شروع اجرای طرح از مزایای آن بهره مند شوند.

اعلام جزئیات تازه از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ؛ یارانه نقدی قطع می گردد؟ ، توضیحات مهم وزارت رفاه را بخوانید

به گزارش خبرنگاران، حمید فرداد مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان(فارا) از آماده سازی بستر شبکه ملی اعتبار برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در راستای اجرای سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم اطلاع داد.

وی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این که دولت برای اعمال سیاست های حمایتی خود احتیاج به بستر فنی فراگیر و یکپارچه داشت، گفت: شکل گیری شبکه ملی اعتبار بر اساس سیاست های عدالت محور بخش دولت مردمی به عنوان بستری مناسب برای مدیریت و اختصاص تمامی اعتبارهای حمایتی بر اساس هر کد ملی را در دستور کار قرار داد.

فرداد، یکی از کاربردهای این سامانه را اجرای طرح کالابرگ الکترونیک دانست که در حال پیاده سازی مقدمات اجرا در استان هرمزگان است.

مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان در تشریح اهداف این طرح اظهار کرد: دولت به منظور تقویت سلامت غذایی خانوارها این امکان را برای آن ها ایجاد می نماید که به اعتبار یارانه بتوانند یک ماه زودتر کالاهای اساسی را خریداری نمایند. این امر ضمن حمایت از سبد غذایی خانوار موجب پیاده سازی سامانه در گستره کشور و استان مربوطه می گردد.

وی گفت: این امکان برای تمام جامعه یارانه بگیر استان هرمزگان پس از اطلاع رسانی از سوی رسانه های کشوری و استانی فعال خواهد شد و احتیاج به هیچ اقدامی نیست.

فرداد با بیان اینکه هرمزگانی ها می توانند با مراجعه به فروشگاه های مجاز نسبت به استفاده از این اعتبار در خرید اقلام اساسی استفاده نمایند، اضافه نمود: خرید اقلام اساسی به صورت نقد و اعتباری است یعنی اندازه معینی از قیمت کالا از محل اعتبار اختصاص داده شده پرداخت می گردد و خریداران باید مابقی مبلغ را با استفاده از کارت بانکی یا به صورت نقدی پرداخت نمایند.

مدیرعامل شرکت رفاه ایرانیان با تأکید مجدد بر اختیاری بودن شرکت در این طرح و استفاده از این اعتبار، گفت: استفاده از اعتبار به وسیله تمامی کارت های بانکی به نام سرپرست خانوار، امکان پذیر خواهد بود و در خصوص کالاهای مشمول طرح نیز الزامی به خرید یک نشان تجاری معین نیست و افراد می توانند از گروه کالایی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند.

وی اظهار کرد: شرکت در این طرح برای فروشندگان نیز اختیاری است و چهار صنف خواروبار، لبنیات، پروتئین و فروشگاه های زنجیره ای می توانند با مراجعه به نرم افزارهای بازار و مایکت یا به وسیله سایت sfara.ir نسبت به نصب برنامه شما (فارا) و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده در این طرح اقدام نمایند.

فرداد اضافه نمود: با توجه به تأکید وزیر محترم رفاه، این طرح برای یارانه بگیران اختیاری است و پس از اعلام رسمی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. بر این اساس یارانه نقدی هیچ استانی قطع نمی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آذر 1401 بروزرسانی: 18 آذر 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2324

به "اعلام جزئیات تازه از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ؛ یارانه نقدی قطع می گردد؟ ، توضیحات مهم وزارت رفاه را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات تازه از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ؛ یارانه نقدی قطع می گردد؟ ، توضیحات مهم وزارت رفاه را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید