لزوم ارتقای ضریب حفظ حقوق شهروندی در مراجع قضائی و انتظامی

به گزارش مجله دور زمین، رئیس کل دادگستری استان کرمان بر لزوم ارتقای ضریب حفظ حقوق شهروندی در مراجع قضائی و انتظامی تاکید کرد و گفت: در صورت رعایت دقیق بند های قانون حفظ حقوق شهروندی، بسیاری از مسائل حل شده، کیفیت خدمات افزایش یافته و از بروز نارضایتی ها جلوگیری می شود.

لزوم ارتقای ضریب حفظ حقوق شهروندی در مراجع قضائی و انتظامی

به گزارش خبرنگار از، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان کرمان بر افزایش بازرسی های هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی نیز تاکید کرد.

نماینده عالی دستگاه قضائی استان کرمان افزود: در قانون حفظ حقوق شهروندی و ضمانت اجرایی آن ها مسئله ای نداریم و باید مجریان این قانون به درستی توجیه شوند و بدانند که هرگونه نقض حقوق شهروندی به مراجع مربوطه اعلام شده و رسیدگی می شود.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به رضایت مندی بالای مردم از نهاد های امنیتی، انتظامی و قضائی عنوان کرد: در ایام پایانی امسال نمایندگان هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان از تمامی شهرستان های استان و حوزه های مربوطه بازدید کرده و تمامی جوانب رعایت حقوق شهروندی را مورد نظارت قرار خواهند داد.

در شش ماه ابتدای امسال 86 بازرسی از سوی هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان کرمان اجرا شده که از این تعداد 70 مورد نظارت از مراجع انتظامی، 12 مورد بازدید از مراجع قضائی و دادسرا ها و چهار بازدید از زندان ها بوده است.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 679

به "لزوم ارتقای ضریب حفظ حقوق شهروندی در مراجع قضائی و انتظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارتقای ضریب حفظ حقوق شهروندی در مراجع قضائی و انتظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید