سه جزیره دیگر از پوکت تایلند نیز به روی گردشگران بسته شد!

به گزارش مجله دور زمین، تایلند سه جزیره تفریحی - ورزشی دیگر را نیز در پوکت در حمایت از محیط زیست به روی گردشگران، رستوران داران و فروشندگان منطقه بست.

سه جزیره دیگر از پوکت تایلند نیز به روی گردشگران بسته شد!

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

در پی بسته شدن جزیره کوه تاچایی در سواحل غربی تایلند به روی گردشگران، این کشور سه جزیره دیگر را نیز در این منطقه برای گردشگران ممنوع اعلام نمود. این جزیره ها هر سه از جاذبه های طبیعی و مرکز تفریحی و گردشگری مشهور پوکت هستند.

تمامی نیمکت ها، جایگاه ها و چترهایی که برای استراحت گردشگران تهیه شده بود، تا سرانجام این هفته برچیده می گردد و رستوران ها و فروشگاه های فعال در منطقه نیز باید به کار خود سرانجام دهند.

مقامات مسئول در دولت تایلند علت تصمیم گیری های اخیر را حمایت از محیط زیست در جزیره های یادشده اعلام نمودند که به دلیل حضور گردشگران در معرض مخاطرات جدی است.

صخره های مرجانی در این منطقه از جمله مواردی است که به شدت تضعیف شده و حضور گردشگران و فعالیت های غواصی آنان در منطقه از مهم ترین دلایل است. هر چند ورود جریان آب های گرم تر به منطقه سبب تضعیف مرجان ها و تشدید روند تخریب می گردد اما حضور گردشگران و فعالیت هایی چون غواصی و رفت و آمد قایق ها این روند را به شدت تهدیدآمیز نموده است.

مسئول و نماینده منابع دریایی تایلند در منطقه پوکت با دعوت از گردشگران به گردشگری دوستدار محیط زیست، گفت:

علاوه برغواصی و مسائل طبیعی، راه رفتن گردشگران بر روی صخره های مرجانی و یا دریافت حیوانات دریایی برای عکس برداری و رفتارهایی از این دست می تواند سبب زیان های جبران ناپذیری به محیط طبیعی این منطقه گردد.

وزارت منابع دریایی و ساحلی تایلند نیز اعلام نمود که درحدود 80 درصد از صخره های مرجانی در منطقه از آسیب های جدی تخریب شده اند.

دست کم ده منطقه از مناطق غواصی و شنا پیرامون جزیره های یادشده در تمام طول مدت تابستان و اوایل پاییز که زمان اوج گردشگری منطقه است، تعطیل خواهند شد.

مقامات رسمی تایلند یادآور شدند که پیش از هر تصمیمی در این باره که آیا این محوطه ها به روی گردشگران باز گردد یا همچنان بسته بماند، ابتدا مطالعات کاملی باید صورت بگیرد و کسب اطمینان از بهبود شرایط و بازرسی های دقیق تر روشن می نماید که چه تصمیمی مناسب تر است.

منبع: کجارو
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 292

به "سه جزیره دیگر از پوکت تایلند نیز به روی گردشگران بسته شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه جزیره دیگر از پوکت تایلند نیز به روی گردشگران بسته شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید