جاسوسی ارتش کانادا از شهروندان این کشور

به گزارش مجله دور زمین، بر اساس یک حکم فدرال که به تازگی افشا شده، جاسوسان ارتش کانادا می توانند اطلاعات شهروندان این کشور را برای تحقیقات قانونی، جمع آوری و حتی اشتراک گذاری نمایند.

جاسوسی ارتش کانادا از شهروندان این کشور

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش مجله دور زمین، دسترسی نهادهای دفاعی و اطلاعاتی به اطلاعات شخصی شهروندان کانادایی، گروه های مدافع آزادی های مدنی را نگران نموده زیرا تعیین نیست چه میزان از این اطلاعات می توانند از دسترسی های گسترده به فضای سایبری به دست آیند.

خبرگزاری کندین پرس اخیراً یک نسخه از حکمی هشت صفحه ای به تاریخ اوت 2018 و موسوم به دستور جمع آوری اطلاعات شهروندان کانادایی به وسیله قانون دسترسی به اطلاعات را رویت نموده است.

این دستور که برای کارکنان وزارت دفاع ملی کانادا و نیروهای مسلح این کشور صادر شده، اظهار می نماید که هرگونه اطلاعاتی که درباره شهروندان کانادا به دست می آید، باید ارتباطی مستقیم با عملیات یا فعالیتی نظامی داشته باشد.

به گزارش شبکه سی بی اس، این حکم اما هشدار می دهد که تکنولوژی ها و توانایی های در حال ظهور امکان جمع آوری غیرعمدی اطلاعات شهروندان کانادایی را از منابع آزاد مانند شبکه های اجتماعی افزایش می دهد.

در این حکم آمده است، اطلاعات کانادایی ها چه عمداً و چه سهواً جمع آوری شده باشند، می توانند برای پشتیبانی از عملیات قانونی دفاعی و اطلاعاتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمیته اطلاعات و امنیت ملی مجلس کانادا در حال تحقیقات درباره این حکم به عنوان بخشی از مطالعه ای درباره چگونگی جمع آوری، استفاده، حفظ و پخش اطلاعات مردم کانادا توسط نیروهای مسلح و وزارت دفاع ملی این کشور است.

این کمیته برنامه ریزی نموده است که گزارشی ویژه در این باره را در امسال میلادی به دست نخست وزیر این کشور برساند.

این گزارش ادامه ای بر گزارشی است که این کمیته در ماه آوریل ارائه نموده و در آن درباره اینکه ارتش یکی از بزرگ ترین برنامه های اطلاعاتی را در کانادا دارد، شرح داده است.

این کمیته خواهان کنترل سختگیرانه تر بر جاسوسی های نظامی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 439

به "جاسوسی ارتش کانادا از شهروندان این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی ارتش کانادا از شهروندان این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید