با میکروروبات حشره ای آشنا شوید

به گزارش مجله دور زمین، روبات ها انواع و اقسام مختلفی دارند و روبات های میکروسکوپی یا بسیار کوچک از محبوبیتی ویژه تر برخوردارند. این نوع روبات ها اغلب با اهداف علمی مورد استفاده قرار می گیرند و میکرو روبات حشره ای روبیتل یکی از همین نوع روبات ها است.

با میکروروبات حشره ای آشنا شوید

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

روبات روبیتل با کمک متانول کار می کند. درواقع این روبات بر اساس یک واکنش شیمیایی انرژی جنبشی خود را کسب می کند.

روبیتل با متانول کار می کند. این ماده به میکروبوت حشره ای اجازه می دهد تا مقدار زیادی انرژی را در هر واحد حجم در مقایسه با باتری ها نگه دارد. در واقع، این میکروبوت به منبع انرژی خارجی اضافی نیاز ندارد. این ابزار کوچک پس از شارژ شدن، مانند یک حشره واقعی حرکت خواهد کرد.

این میکروبوت ماهیچه های مصنوعی ریز و درشتی دارد که منقبض و منبسط می شوند؛ بنابراین با سهولت و به شیوه ای واقع گرایانه حرکت می کند. سیم های آلیاژ نیکل، تیتانیوم برای تأمین انرژی حرکت خود، سرعت سوختن بخار متانول را تسریع می کنند. هنگامی که گرما وجود دارد، پا های روباتیک می توانند حرکت کنند.

وزن این میکروبوت فقط 88 میلی گرم است و با این که وزن کمی دارد، اما می تواند اشیا را تا تقریباً سه برابر وزن خود نگه دارد. همچنین می تواند 95 میلی گرم سوخت حمل کند و به مدت دو ساعت کار کند.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1338

به "با میکروروبات حشره ای آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با میکروروبات حشره ای آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید