باتری هایی مهم در زندگی

به گزارش مجله دور زمین، ما در دنیای امروز به باتری های لیتیوم یونی وابسته هستیم و همه دستگاه های الکترونیکی مدرن امروزی از این نوع باتری بهره می جویند.

باتری هایی مهم در زندگی

به گزارش خبرنگاران، می توانید کشف کنید که چه چیزی باعث پیر شدن یون لیتیوم می گردد و کاربر باتری چه کاری می تواند برای طولانی شدن عمر خود انجام دهد.

تحقیقات باتری به قدری روی شیمی لیتیوم متمرکز است که می توان تصور کرد آینده باتری فقط در لیتیوم باشد. دلایل خوبی برای خوش بینی وجود دارد زیرا یون لیتیوم ، از بسیاری جهات ، نسبت به سایر شیمی ها برتر است. این برنامه ها در حال رشد هستند و در حال تجاوز به بازارهایی هستند که قبلاً به طور کامل توسط اسید سرب نگهداری می شدند ، مانند آماده به کار و تسطیح بار. بسیاری از ماهواره ها نیز توسط لیتیوم یون تغذیه می شوند.

یون لیتیوم هنوز کاملاً بالغ نشده و همچنان در حال بهبود است. در حالی که ظرفیت به طور فزاینده ای افزایش می یابد ، پیشرفت های چشمگیری در طول عمر و ایمنی اجرا شده است. امروزه ، Li-ion انتظارات بیشتر دستگاه های مصرف نماینده را برآورده می نماید اما برنامه های کاربردی برای EV احتیاج به توسعه بیشتر دارند تا اینکه این منبع تغذیه به هنجار مورد قبول تبدیل گردد. باتری هشت ضلعی - آنچه باعث می گردد باتری به باتری تبدیل گردد ، شرایط سختگیرانه ای را که یک باتری باید برآورده کند ، توصیف می نماید.

شما به عنوان مراقب باتری ، گزینه هایی را برای افزایش عمر باتری انتخاب می کنید. هر سیستم باتری از نظر سرعت شارژ ، عمق تخلیه ، بارگیری و قرار دریافت در معرض دمای نامطلوب احتیاجهای منحصر به فردی دارد. آنالیز کنید که چه عواملی باعث از دست رفتن ظرفیت می گردد ، افزایش مقاومت داخلی چه تاثیری بر عملکرد دارد ، تخلیه اتوماتیک بالا چه کاری انجام می دهد و چگونه می توان باتری را تخلیه کرد؟ همچنین ممکن است به اصول تست باتری علاقه داشته باشید.

چه عواملی باعث پیر شدن یون لیتیوم می شوند؟

باتری لیتیوم یون روی حرکت یون بین الکترودهای مثبت و منفی کار می نماید. از نظر تئوری چنین مکانیزمی باید برای همواره کار کند ، اما دوچرخه سواری ، افزایش دما و افزایش سن عملکرد را با گذشت زمان کاهش می دهد. تولیدنمایندگان رویکرد محافظه کارانه ای را در پیش گرفته و عمر لیتیوم را در بیشتر محصولات مصرفی بین 300 تا 500 دوره تخلیه / شارژ معین می نمایند.

در سال 2020 ، باتری های کوچک پوشیدنی حدود 300 سیکل را تحویل می دهند در حالی که عمر مفید چرخه تلفن های هوشمند مدرن 800 چرخه و بیشتر است. بیشترین پیشرفت در باتری های EV با صحبت در خصوص باتری یک میلیون مایلی نشان دهنده 5000 دور است.

ارزیابی عمر باتری در چرخه های شمارش قطعی نیست زیرا تخلیه ممکن است در عمق متفاوت باشد و هیچ استاندارد معینی برای چرخه وجود ندارد .به جای شمارش چرخه ، بعضی از تولیدنمایندگان دستگاه پیشنهاد می دهند باتری را روی مهر تاریخ تعویض کنید ، اما این روش مصرف را در نظر نمی گیرد. یک باتری ممکن است در مدت زمان معین شده به دلیل استفاده زیاد یا نامساعد بودن دما از کار بیفتد. با این حال ، بیشتر بسته ها به طور قابل توجهی بیشتر از آنچه مهر نشان می دهد دوام می آورند.

عملکرد یک باتری در ظرفیت اندازه گیری می گردد ، شاخص اصلی سلامت. مقاومت داخلی و خود تخلیه نیز نقش دارند ، اما اینها در پیش بینی سرانجام عمر باتری با Li-ion مدرن کمتر قابل توجه هستند.

شکل 1 افت ظرفیت 11 باتری لیتیوم پلیمر را نشان می دهد که در آزمایشگاه Cadex چرخه چرخانده شده اند. سلول های کیسه ای 1500 میلی آمپری برای تلفن های همراه ابتدا با جریان 1500 میلی آمپر در سلول شارژ شدند و سپس به عنوان بخشی از اشباع کامل شارژ اجازه اشباع شدن تا 0.05 درجه سانتی گراد (75 میلی آمپر) را دریافتد. سپس باتری ها با سرعت 1500 میلی آمپر تا 3.0 ولت در سلول تخلیه شدند و چرخه تکرار شد. افت ظرفیت مورد انتظار باتری های لیتیوم یون بیش از 250 چرخه تحویل یکنواخت بود و باتری ها همانطور که انتظار می رفت عمل کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1499

به "باتری هایی مهم در زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری هایی مهم در زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید