با بنای تاریخی کولوسئوم آشنا شوید

به گزارش مجله دور زمین، کلوسئوم یکی از بهترین جاذبه‌های کشور ایتالیا برای بازدید است. کلوسئوم یک بنای تاریخی در قاره اروپا است. برای این که با تاریخچه کلوسئو در کشور ایتالیا آشنا شوید، این مقاله را تا آخر بخوانید. کولوسئوم دقیقا در مرکز شهر رم و در فاصله ده متری Piazza Venezia و نزدیک فروم رومی قرار گرفته است.

با بنای تاریخی کولوسئوم آشنا شوید

آمفی تئاتر بیضی شکل کولوسئوم بزرگ‌ترین بنای ساخته شده‌ی جهان در نوع خود محسوب می‌شود که در ساخت آن از مصالحی همچون بتن و ماسه شن استفاده شده است. این بنای باشکوه تحت نظر امپراطور " تیتوس فلاویوس وسپاسیانوس" در سال 72 پس از میلاد درست در سمت شرقی فروم رومی ساخته و حدود 8 سال بعد و در زمان فرمانروایی جانشین و پسر بزرگش " تیتوس فلاویوس سابینوس وسپاسیانوس" تکمیل شد. بیشتر تغییرات ایجاد شده در کولوسئوم در زمان حکومت پسر کوچک‌تر یعنی " تیتوس فلاویوس دومیتیانوس" انجام گرفت. این سه نفر در مجموع سلسله‌ی فلاوی را تشکیل می‌دادند. نام لاتین آمفی‌تئاتر فلاوین از این دودمان ریشه می‌گیرد. کولوسئوم به جای نمایش تئاتر، بیشتر محلی بود برای نبرد خونین گلادیاتورهایی که اغلب برده بودند. طی این نبردها گلادیاتورها مجبور بودند به شکلی وحشیانه تا سرحد مرگ با هم بجنگند و تنها یک پیروز وجود داشت. البته گاهی مراسم اعدام به وسیله‌ی آزاد کردن جانوران وحشی مانند خرس یا ببر هم در این مکان انجام می‌شد. تخمین زده شده است که  کولوسئوم در زمان شکوه خود می‌توانست به طور همزمان میزبان 50 تا 80 هزار تماشاگر  باشد. استفاده کردن از این بنا برای سرگرمی در ابتدای قرون وسطی متوقف گردید. بعدها اما به منظور برگزاری کارگاه‌های آموزشی، محلی برای اجرای احکام شرعی و یک زیارتگاه مسیحی مورد استفاده قرار گرفت. این مجموعه حالتی بیضی شکل دارد. قطرهای آن 188 متر و زیر بنای آن به 156 متر می‌رسد. ارتفاع بلندترین دیوار به 48 متر می‌رسد. محیط اصلی کولوسئوم حدود 545  متر اندازه‌گیری شده است. میدان مسابقات 87 متر طول و 55 متر پهنا دارد و توسط دیوارهایی به ارتفاع 5 متر از سکوی تماشاگران جدا شده است. در حال حاضر این بنا یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید دنیا به شمار می‌رود. برای بازدید از  جاذبه تاریخی همچون کلوسئوم باید با تور اروپا همراه شوید.

روزهای یکشنبه عبور و مرور وسایل نقلیه‌ی موتوری ممنوع است و تنها می‌توان از طریق دوچرخه در اطراف آن جابجا شد. درست بیرون از ایستگاه مترو می‌توانید ایستگاه‌ اجاره‌ی دوچرخه را پیدا نمایید.

انتشار: 4 تیر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 7

به "با بنای تاریخی کولوسئوم آشنا شوید" امتیاز دهید

3 کاربر به "با بنای تاریخی کولوسئوم آشنا شوید" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با بنای تاریخی کولوسئوم آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید