مقاله: تحصیل در رشته MBA در کانادا و بهترین برنامه های MBA در کانادا

به گزارش مجله دور زمین، پذیرش در مدارس تجاری مشهور جهانی کانادا بر اساس موارد زیر انجام می گردد، نمرات GMAT، تجربه کار در زمینه مورد علاقه، سوابق تحصیلی گذشته، تسلط به زبان انگلیسی، آرزوهای شغلی، اظهارات شخصی، و غیره. نمرات کم GMAT با نمرات بالا در سایر زمینه ها قابل جبران است. به طور کلی، میانگین نمره 550 GMAT [آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی] برای بهترین و معتبرترین مدارس بازرگانی کانادا نمره مطلوبی تلقی شده و 650 بعنوان نمره خوبی درنظر گرفته میگردد. باز هم، میتوان گفت که، محبوب ترین دوره های mba در کانادا با موفقیت در رشتههای زیر مرتبط هستند - حسابداری و امور اقتصادی؛ منابع طبیعی و انرژی؛ اقتصاد؛ بازار یابی؛ تجارت بین المللی؛ کارآفرینی؛ مدیریت سلامت؛ مدیریت منابع انسانی؛ مدیریت عملیات؛ مدیریت زنجیره تامین؛ فناوری اطلاعات؛ جهانگردی و مهمان نوازی؛ مدیریت پروژه؛ رهبری سازمانی مدیریت عمومی؛ مدیریت استراتژیک؛ خدمات عمومی؛ کشاورزی و جنگلداری و بسیاری دیگر از زمینه های محبوب جهانی برای تخصص MBA. در حال حاضر، مدارس بازرگانی زیر برای ارائه دورهها یی در هر یک از رشته های تخصصی قابل تحصیل در کانادا مشخص شده اند.

مقاله: تحصیل در رشته MBA در کانادا و بهترین برنامه های MBA در کانادا

در اینجا ذکر این نکته لازم است که کانادا به دلیل داشتن سطح بالای آموزشی، مقرون به صرفه بودن آموزش در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس، زیر ساخت های آموزشی مجلل و امکانات تحقیقاتی، فضای چند فرهنگی و محیط آرام و زیبا، مقصدی محبوب برای دانشجویان و طالبان علم تلقی میشود.

با این حال، اعتبار همه کالج های دانشگاه های کانادا توسط AACSB، AMBA یا EQUIS تایید نشده است. دانشکده های بازرگانی که توسط هر یک از این نهادها تأیید شده اند، برنامه هایی متناسب با استاندارد های دنیای را ارائه می دهند و بنابراین تعداد زیادی دانشجو و متخصص حرفه ای بین المللی را از تمام کشورهای دنیا جذب می نمایند. این مقاله در کوشش است تا اطلاعات بسیار مفید و سازنده ای را در خصوص برنامه های مدیریت بازرگانی تدریس شده در دانشگاه های معتبر کانادا که برای پیشرفت دانشجویان بین المللی بسیار مفید هستند ارائه نماید. علاوه براین در رابطه با اهمیت برنامه های مدیریت بازرگانی برای دانشجویان و متخصصان هندی نیز اطلاعاتی ارائه میشود.

منبع مقاله: تحصیل در رشته MBA در کانادا و بهترین برنامه های MBA در کانادا

انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1529

به "مقاله: تحصیل در رشته MBA در کانادا و بهترین برنامه های MBA در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تحصیل در رشته MBA در کانادا و بهترین برنامه های MBA در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید