همه چیز درباره بلیط هواپیمای فرست کلاس

به گزارش مجله دور زمین، سفر با هواپیما، لذت تماشای دنیا زیر پای شما را به همراه خواهد داشت. با این حال اگر با هواپیما سفر نموده باشید یا به دنبال پیدا کردن پروازی مناسب هستید، واژه های مختلفی در رابطه با بلیط هواپیما به چشمتان خورده و شما را گیج نموده است.

همه چیز درباره بلیط هواپیمای فرست کلاس
  • جایگاه های هواپیما به چهار نوع اکونومی، پرمیوم اکونومی، بیزینس و فرست کلاس تقسیم بندی می شوند

فرست کلاس، اکونومی و… واژه هایی هستند کههنگام خرید بلیط هواپیما بهتر است، آن ها به خوبی بشناسید.

این اصطلاحات متداول روی بلیط، در واقع کلاس هایپروازی هستند که در چهار دسته کلی قرار می گیرند: فرستکلاس، پرمیوم، بیزینس کلاس و اکونومی.

همه از گران قیمت بودن بلیط های فرست کلاس اطلاع دارند، اما هیچ گرانی بی دلیل نیست! اگر می خواهید باویژگی های بلیط فرست کلاس آشنا شوید، این مطلب برای شماست.

در این مقاله کلاس های پروازی به طور مختصر معرفی می شوند و امکانات بلیط هواپیما فرست کلاس معرفی خواهد شد. اگر نمی دانید چه بلیط هواپیمایی تهیه کنید، خواندن این مقاله شما را هدایت خواهد نمود. (بلیط تهران استانبول)

  • جایگاه های بیزینس گران ترین نوع بلیز هواپیما هستند

کلاس پروازی، شما را با کلاس می نماید!

همانطور که گفته شد چهار کلاس پروازی وجود داردکه البته تمام این کلاس ها را در یک هواپیما نمی توان پیدا کرد. در هواپیماهایایران معمولاً 2 یا 3 کلاس پروازی در دسترس است. اگر بخواهیم کلاس های پروازی رابر اساس امکانات و راحتی مرتب کنیم، لیست زیر نتیجه آن است:

  1. فرست کلاس (First Class)
  2. بیزینس کلاس (Business Class)
  3. پرمیوم کلاس (Premium Class)
  4. اکونومی کلاس (Economy Class)

احتمالاً درستحدس زدید. بلیط هواپیما فرست کلاس گران قیمت ترین و بلیط اکونومی ارزان ترین آناست. اما به جز قیمت، تفاوت های زیادی در کلاس های پروازی وجود دارد.

پرواز اکونومیکه به پرواز مالی هم معروف است، رایج ترین بلیطی است که افراد برای سفر تهیه می نمایند.زمانی که بلیط اکونومی خریدید، یک جایگاه از هواپیما متعلق به شماست و امکانات ویژه ایبرای آن در نظر گرفته نشده است. خلاصه به اندازه پولی که دادید، آش می خورید!

پروازهای پرمیوم در ایران تفاوت محسوسی با بلیط اکونومی ندارد. پرمیوم را به نوعی اکونومی با سرویس بیشتر می دانند. جایگاه های بلیط پرمیوم کمی راحت تر بوده و فضای بین آن ها بیشتر است. کیفیت غذای بالاتر و انتخاب بین انواع غذا و نوشیدنی نیز از دیگر ویژگی های بلیط پرمیوم است. (بلیط تهران دبی)

  • جایگاه های اکونومی

با این حالبیزینس کلاس شما را از جهانی بلیط اکونومی جدا می نماید. بیزینس کلاس که یک پلهپایین تر از بلیط هواپیما فرست کلاس قرار گرفته، امکانات مناسبی در اختیار شماقرار می دهد.

نوشیدنی خوشامدگویی، کیفیت بالای غذا و سرو در سرویس چینی، جایگاه های تخت خواب شو، مانیتور عظیم و سرگرمی هایی مثل موسیقی و فیلم، از تجربه هایی است که با بلیط بیزینس کلاس به دست می آورید. (بلیط تهران بانکوک)

  • جایگاه های بیزینس

اما هیچکدام ازکلاس های پروازی به پای بلیط هواپیما فرست کلاس نمی رسند. بلیط فرست کلاس تجربهسفری رویایی با هواپیماست. مجلل ترین امکانات را با خرید این بلیط تجربه می کنید.

فضایی بسیارعظیم و اختصاصی برای هر مسافر که حتی در برخی ایرلاین ها، کابینی اختصاصی است.جایگاه هایی راحت و جادار که بی شباهت به مبل راحتی منزلتان نیستند. منو غذاییبلیط فرست کلاس با تنوع بالا و توسط سرآشپزهای مشهور جهان تهیه می گردد که امکان سفارش غذا درهر زمانی را فراهم می نماید.

سیستم سرگرمیبلیط فرست کلاس، دیگر ویژگی جذاب آن است. مانیتور های بسیار عظیم با سیستم شنیداریپیشرفته که لذتی وصف ناشدنی از سفر را به همراه دارند.

حتی بازی هایکامپیوتری با خرید بلیط هواپیما فرست کلاس در دسترس هستند. در واقع بلیط فرستکلاس، لوکس ترین و راحت ترین پرواز را در اختیار شما قرار می دهد. البته نباید هزینه آنرا فراموش کرد!

فرست کلاس رامعمولاً برای سفرهای طولانی انتخاب می نمایند. حتماً شنیدید لذت جهت سفر از رسیدنبه مقصد بیشتر است. بلیط فرست کلاس لذت جهت را برای شما چندین برابر خواهد نمود.

  • کابین فرست کلاس

کدام ایرلاین ها پرواز فرست کلاس دارند؟

احتمالاً شما همنام شرکت هواپیمایی سنگاپور را در میان بالاترین کلاس های پروازی دیده اید. تخصصاین ایرلاین ارائه بهترین و مجلل ترین خدمات در بلیط هواپیما فرست کلاس است.

علاوه برسنگاپور، پروازهای فرست کلاس قطر ایرلاین نیز زبانزد است. جایگاه ماساژور و حمام شخصی،این شرکت را از لوکس ترین شرکت های هواپیمایی نموده است.

شرکت هواپیماییامارات نیز پا به پای رقیب خود، قطر، حرکت می نماید. تلویزیون شخصی، اینترنت و اتاقکخصوصی را در بلیط فرست کلاس امارات می توان تجربه کرد.

ژاپن نیز ازجمله کشورهایی است که بلیط هواپیما فرست کلاس آن نگاه ها را به خود جذب نموده است.این شرکت هواپیمایی به نوعی هتلی لوکس برای مسافران فرست کلاس خود فراهم می نماید.

در ایرلاین هایایرانی هنوز امکان استفاده از سرویس های فرست کلاس فراهم نشده و بلیط اکونومی وبیزینس پرطرفدارترین کلاس های پروازی هستند.

خدمات VIP بلیط هواپیما فرست کلاس

جالب است بدانیدبلیط فرست کلاس فقط مربوط به آسمان نمی گردد. ایرلاین های معروف جهان، خدمات ویژه وVIP برای مسافرانفرست کلاس خود فراهم می نمایند. به عنوان مثال ماشین شخصی که آن ها را به هتل می برد، استراحت در سالن هایاختصاصی و سرویس غذاخوری عالی برای این مسافران. ایرفرانس و لوفتهانزا که از ایرلاین های اروپاییهستند، از این هم جلوتر رفته اند. با خرید بلیط فرست کلاس این شرکت های هواپیمایی،تجربه پورشه سواری تا هتل محل اقامتتان را هیچ گاه از یاد نخواهید برد!

  • سنگاپور ایرلاین یکی از بهترین کابین های فرست کلاس را دارد

کلام آخر

خرید بلیط هواپیما فرست کلاس، تجربه ای تکرار نشدنی در زندگی است. لذت اقامت در یک هتل مجلل در آسمان فقط در پروازهای فرست کلاس به دست می آید. البته بهتر است بلیط فرست کلاس برای جهت های طولانی تر خریداری گردد تا لذت شما از جهت دوچندان باشد.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1027

به "همه چیز درباره بلیط هواپیمای فرست کلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره بلیط هواپیمای فرست کلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید