مسیر ویژه دوچرخه سواری در شهر انسی فرانسه

به گزارش مجله دور زمین، مهم نیست دوچرخه ‌سوار حرفه‌ای هستید یا نه، دوچرخه ‌سواری در مسیرهای کوه آلپ مخصوصا شهر انسی فرانسه دیگر به حرفه‌ای‌ها اختصاص نداشته و هر کسی می‌تواند از آن لذت ببرد.

مسیر ویژه دوچرخه سواری در شهر انسی فرانسه

انسی (Annecy) شهری با کوچه‌های باریک قرون‌ وسطایی بوده و قلعه‌ های قرن شانزدهمی، بازتاب سردرهای رنگی مغازه‌ها در کانال آب، شکوه و جلال ویژه خود را برای بازدید در تور ارزان فرانسه دارد. با این ‌وجود بهترین بخش این شهر، دریاچه زیبای آن و کوه آلپ است. بر فراز سواحلی که در دامنه ‌های کم شیب کوه قرار دارند، کوهستانی پرشیب با جاده ‌هایی قرار دارند که می‌توانند توانایی پای شما را تست کنند و گزینه مناسبی برای دوچرخه ‌سوارانی می‌باشد که قصد تقویت پایین تنه خود را دارند. مسیر شماره 1 کناره دریاچه انسی مسیری آسان برای دوچرخه سواران است. این مسیر از کناره‌‌های غربی دریاچه که دو له توقنت (Quai de la Tournett) آغاز می‌شود و از کنارها دریاچه گذشته و از مقابل باشگاه قایق‌ سواری عبور کرده تا این که به سواحل شلوغ نیس برسند، در ادامه نیز این مسیر به ‌سوی چشم‌انداز پارک‌‌هایی آرام و دهکده ‌خواب ‌آلود آن قرار گرفته است و به دشت‌هایی خواهد رسید که گله‌های دام در آن ‌ها مشغول چرا می‌باشند. این مسیر در حقیقت یک خط راه ‌آهن قدیمی را دنبال می‌کند و شیب بسیار کمی دارد. درست قبل از ورود به تونلی در نزدیکی دهکده دیون (Duingt) قرار کرفته می‌توانید از مسیر اصلی دوچرخه‌ خارج شده و به منطقه زیبایی به نام شاتو قوفی (Château Ruphy) بروید. برخی از ایستگاه‌‌های قدیمی قطار امروزه به کافه تبدیل ‌شده‌اند و محلی برای تجربه هوایی تازه برای تنفس هستند. در پایان این مسیر نیز می‌توانید در کوده پمپ (Coup de Pompe که ده کیلومتر دورتر است) دور بزنید و یا اینکه این کار را در لوئه زیق دی بو دولاک (Loisirs du Bout du Lac در فاصله 15 کیلومتری) انجام بدهید تا بتوانید سفری آسان برای بازگشت به شهر انسی داشته باشید.

برای تجربه کردن یک مسیر متوسط، یک دور در مسیر سطح پایین دریاچه بزنید و پیست دوچرخه ‌سواری در طول سواحل غربی انسی را پشت سر خود گذاشته تا بتوانید خود را به مخلوطی از جاده‌های اصلی، مسیرهای دوچرخه ‌سواری و خیابان‌های خلوت سواحل شرقی برسانید و از آنجا به‌ جایی که مسیر خود را آغاز کرده بودید بازگردید. این مسیر مجموعا 40 کیلومتر طول دارد. برای تجربه یک سفر هیجان‌انگیز با تور ارزان فرانسه همراه شوید.

انتشار: 31 خرداد 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1

به "مسیر ویژه دوچرخه سواری در شهر انسی فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیر ویژه دوچرخه سواری در شهر انسی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید