ماهی هایی که خوردن آن ها باعث دردسر می گردد

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران : ماهی حاوی بسیاری از مواد مفید برای بدن است با این حال در هنگام ذخیره سازی به سرعت خراب می گردد.

ماهی هایی که خوردن آن ها باعث دردسر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران،به نقل از اسپوتنیک، کاربر پرتال چینی Sohu پنج نشانه ماهی را نام برد که در صورت وجود نباید خورد.

این نویسنده می گوید ماهی حاوی بسیاری از مواد مفید برای بدن است. با این حال در هنگام ذخیره سازی به سرعت خراب می گردد، طعم و مزه را از دست می دهد و خواص مضر پیدا می نماید. علاوه بر این بسیاری از فروشندگان، همانطور که در این نشریه ذکر شده است، در حال کوشش برای فروش ماهی های خراب شده هستند. بنابراین، او پنج نشانه را نام برد که در صورت مشاهده آن ها بهتر است آن ماهی را نخرید.

- ابتدا توجه به چشم ماهی توصیه می گردد. اگر آن ها دیگر درخشش ندارند و کدر به نظر می رسند، این بدان معنی است که محصول مدت هاست روی پیشخوان بوده است. خوردن چنین ماهی هایی می تواند برای سلامتی مضر باشد.

- هنگام خرید، باید با انگشت بر روی آن فشار داد. اگر ماهی الاستیک است، این نشان دهنده طراوت نسبی محصول است، در غیر این صورت بهتر است از آن خودداری کنید.

- می توانید طراوت و شادابی یک ماهی را به وسیله رنگ آبشش درک کنید. آبشش قرمز تیره و غیر براق از یک محصول مانده صحبت می نمایند. ماهی هایی با آبشش های براق قرمز روشن را می توان خریداری کرد و خورد.

- به یکپارچگی دم توجه کنید. نبود این بخش یا نارسایی آن شاید نشان دهنده ماهی بیمار باشد که در صورت خوردن می تواند به بدن آسیب برساند.

- یک محصول تازه بوی گل و لای یا فلس ماهی می دهد و محصول مانده بوی شدید خاصی از آن ساطع می گردد. چنین محصولی حتی با تخفیف بسیار زیاد ارزش خرید ندارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1882

به "ماهی هایی که خوردن آن ها باعث دردسر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهی هایی که خوردن آن ها باعث دردسر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید