دریاچه نیلوفر قرمز تایلند، دشتی قرمز بر روی دریاچه

به گزارش مجله دور زمین، زمانی که نام دریاچه را می شنویم به یاد یکی از مناظر آرامش بخش و آبی رنگ می افتیم که با دیدن آن روح ما تازه می گردد و ماهی ها در آن بالا و پایین رفته و می تواند از جاذبه های هر منطقه ای به شمار آید . اما مقصد امروز ما دریاچه ای است که با دیدن رنگ آن تعجب خواهید کرد زیرا دارای رنگی صورتی است که مانند جادویی قوی با دیدنش در جا میخکوب خواهید شد و قطعا تعجب خواهید کرد . این رنگ صورتی خوش رنگ که سطح دریاچه را پوشانده است به دلیل وجود گل های نیلوفر آبی است که بر سطح دریاچه زندگی می نمایند. هر زمان که به کشور تایلند سفر کردید دیدن دریاچه نیلوفر قرمز تایلند را نباید فراموش کنید زیرا قطعا زمانی که به دیدن آن می روید نمی توانید از آن دل بکنید و منظره آن در یاد و خاطر شما خواهد ماند . این دریاچه فوق العاده در شهری به نام کومفاواپی (kumphawapi) در جنوب شرقی تایلند قرار گرفته است و نام علمی و جغرافیایی آن ونگ هان کومفاواپی (Nong Han KUMPHAWAPI) است. اما در زبان محلی به آن دریاچه نیلوفر آبی تایلند ( Red Lotus Sea) می گویند که با شکل ظاهری آن همخونی بیشتری دارد . البته در لغت اگر نام آن را معنی کنیم دریاچه نیلوفران قرمز خوانده شده است. شاید به جرات بتوان گفت که دریاچه نیلوفر قرمز تایلند یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان است . زمانی که این دریاچه را از نزدیک می بینید مانند آن است که یک تابلو نقاشی بزرگ پیش روی شما است . آب آن نیز بسیار آرام و بدون تلاطم است به طوری که فکر می کنید در مقابل یک اثر هنری زیبا ایستاده اید و یا به نظر می آید که گل های روی آن مصنوعی هستند ، ولی با کمی دقت صدای زمزمه آب را خواهید شنید. حتی می توانید با یاری قایق موتوری کوچکی بر روی این دریاچه حرکت نموده و در بین این گل های نیلوفر احساس آرامش کنید . گل ها را از نزدیک ببینید و یا حتی گلبرگ های آن ها را لمس کنید. زمانی که بین این گل های زیبا بر دریاچه نیلوفر قرمز، این آفریده های خداوند قرار می گیرید مانند آن است که در سرزمینی رویایی قدم گذاشته اید و گل های صورتی اطرافتان شما را در آغوش کشیده و با شما صحبت می نمایند.

دریاچه نیلوفر قرمز تایلند، دشتی قرمز بر روی دریاچه

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

دریاچه نونگ هان کومفاواپی بستر گل های نیلوفر صورتی

این دریاچه دارای آب شیرین است اما به نسبت بسیاری از دریاچه های معروف شاید وسعت چندانی نداشته باشد . وسعت آن 32 کیلومتر مربع است و عمق آن حدود یک متر که بستر میلیون ها نیلوفر صورتی را تشکیل داده است . وجود همین دریاچه نه چندان بزرگ خود باعث حیات و زندگی مردم در استان ادون تانی (Udon Thani) شده است . این دریاچه آبی بسیار زلال و شفاف نیز دارد البته در صورتی که گل ها این اجازه را به شما بدهند تا بتوانید آب را ببینید. این گل های زیبا در ماه آذر تا فروردین ماه یعنی از ماه دسامبر تا ماه مارس در دریاچه خودنمایی می نمایند . به طوری که از اوایل آذر ماه آغاز به جوانه زدن نموده و تا ماه دی دیگر بزرگ و بالغ می شوند که بهترین زمان برای دیدن آن ها است زیرا گل ها کاملا بزرگ و شکفته شده اند . در ماه ژانویه یا همان دی ماه جشنواره دریاچه صورتی در آن برگذار می شود . در بهمن ماه دیگر به اوج زیبایی می رسد زیرا دیگر جوانه ای برای باز شدن باقی نمانده و فرشی یکدست و صورتی روی دریاچه نیلوفر قرمز تایلند را فرا گرفته است. فرشی که بافتی برجسته دارد و این برجستگی همان گل های بزرگ و زیبا هستند.

بهترین ساعات بازدید

برای دیدن این گل ها باید کمی از خواب صبح خود کم نموده و کمی سحرخیز بود زیرا بهترین زمان اول صبح است یعنی حدود ساعت 6 صبح تا 11 صبح که می توانید همراه با نسیم و طراوت صبحگاهی از دیدن گل ها نیز لذت ببرید . زیرا آن ها نیز در آن موقع تازه از خواب بیدار شده و تازه و با طراوت هستند ، حتی می توانید بر روی گلبرگ های زیبای آن ها شبنم صبحگاهی را ببینید . البته در ساعات دیگر نیز این دریاچه زیبایی خود را دارد حتی شب ها که گل ها غنچه شده اند و منتظر هستند که با اولین اشعه های خورشید بیدار شده و شکفته شوند و زیبایی خود را در معرض دید قرار دهند. در گذشته افراد زیادی این دریاچه زیبا را نمی شناختند اما از سال 2004 که یک معلم مدرسه به طور کاملا اتفاقی این دریاچه را دید . این معلم Rakkiat Silawong نام داشت. شاید پیشترها نیز کسانی دریاچه نیلوفر آبی تایلند را دیده بودند اما هیچکس مانند این معلم در معرفی دریاچه نقشی نداشت، پس به معرفی این محل با تمام توان خود و به هر صورتی که می توانست پرداخت تا جایی که در سال 2005 کاملا رونق گرفت و از آن پس هر ساله تعداد زیادی از مسافران و گردشگران که توضیح این منطقه رویایی را شنیده اند برای دیدن آن به این شهر سفر می نمایند. رونق آن تا جایی پیش رفته است که حتی در ساعاتی چیزی بالغ بر 40 قایق را بر روی آن شناور می بینیم و در واقع حدود 600 بیننده بوسیله این قایق ها بر روی دریاچه نیلوفر آبی تایلند بوده و در حال لذت بردن از این نقاشی بزرگ و زنده هستند.

سایر تفریحات منطقه و دریاچه

البته پس از سرانجام فصل این گل های زیبا دریاچه همچنان باقی بوده و آرامش و زیبایی خود را حفظ می نماید ، البته اینبار با رنگ آبی طبیعی که هر دریاچه ای دارد و در این زمان شما می توانید بار هم بر روی دریاچه قایق سواری نموده و یا حتی ماهی گیری کنید . حتی می توانید ساعاتی را در آرامش بر روی آن سپری نموده و تنها ماهیگیران را از دور تماشا نمایید. البته در این شهر بازار محلی نیز وجود دارد که دیدن از آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. اگر خواستید چند روزی را در این شهر بگذرانید می توانید در اقامتگاه هایی که وجود دارد ساکن شوید . این اقامتگاه ها معمولا بیشتر در نزدیکی دریاچه هستند . در حین اقامت از غذاهای محلی و بومی نیز می توانید امتحان نموده و با آن ها نیز آشنا شوید .

انواع هزینه های بازدید

برای بازدید از این طبیعت زیبا می توانید کنار دریاچه نیلوفر آبی تایلند رفته و این منظره زیبا را نظاره گر باشید بدون هیچ هزینه خاصی ، اما اگر می خواهید وسط دریاچه بروید هزینه قایق سواری در دریاچه کومفاواپی (Nong Han Kumphawapi) به توضیح زیر می باشد: هزینه قایق های کوچک برای 2 - 3 نفر در حدود 100 بات (واحد پول تایلند) یعنی در حدود00 100 تومان می باشد . اما اگر قایق برای 10 - 12 نفر اجاره کنید باید در حدود 300 بات یعنی در حدود 30000 تومان می باشد که این نرخ برای یک ساعت گردش در دریاچه در نظر گرفته شده است . اما اگر همین تعداد از نفرات دو ساعت را بخواهند در دریاچه بگذرانند باید حدود 500 بات یعنی حدود 50000 تومان پرداخت نمایند. برای دیدن این دریاچه رویایی و زیبا و همچنین دیدن این گل های زیبا باید از شهر تایلند به شهر اودون تانی بروید که می توانید با وسایل نقلیه مختلف از جمله قطار، هواپیما، اتوبوس و یا وسایل نقلیه عمومی این راستا را طی نمایید.

هزینه قطار: از شهر بانکوک تا شهر اودون تانی 9 ساعت با قطار فاصله است . این قطارها در سه کلاس مختلف وجود دارند که می توانید به دلخواه یکی را انتخاب و بلیط آن را تهیه نمایید . سپس می توانید در نزدیک ترین ایستگاه به شهر به نام هوآی سام فات که در فاصله 30 کیلومتری تا اودون تانی قرار گرفته است پیاده شوید .

هزینه اتوبوس: از تمام نقاط بانکوک خط اتوبوس به شهر مورد نظر وجود دارد و برای سوار شدن به اتوبوس باید 30 بات هزینه نموده و بلیط مخصوص به آن را تهیه نمایید.

هزینه هواپیما: شرکت هایی چون ایر آسیا و نوک ایر (NOK Air) و سایر شرکت هایی هستند که از بانکوک به سمت شهر اودون تانی خطوط هوایی دارند . شما می توانید برای سفر خود که حدود 50 دقیقه طول می کشد از هواپیما بهره ببرید .

هزینه وسایل شخصی: شما می توانید با اجاره یک وسیله نقلیه عادی و شخصی به سمت این شهر حرکت نمایید . این راستا برای رسیدن به دریاچه نیلوفر قرمز تایلند حدود 50 کیلومتر است (فاصله آن از شهر اودون تانی) در این صورت باید از بزرگراه شماره 2 حرکت کنید . زیرا این بزرگراه بین اودون و کومفاوایی قرار گرفته است و تابلوهایی که راستا Talee boa Daeng رابه شما نشان می دهند را باید دنبال نمایید . زمانی که به شهر کوموافاپی رسیدید باید به سمت شمالی شهر رفته و به روستایی به نام بان قطر بروید زیرا این روستا در واقع مقصد اصلی شما خواهد بود .

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 504

به "دریاچه نیلوفر قرمز تایلند، دشتی قرمز بر روی دریاچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه نیلوفر قرمز تایلند، دشتی قرمز بر روی دریاچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید