حقایق جالب در خصوص هنگ کنگ

به گزارش مجله دور زمین، هنگ کنگ منطقه ای از کشور چین است که به صورت خود مختار اداره می گردد. همراه خبرنگاران باشید تا با حقایق جالبی از هنگ کنگ آشنا شوید.

حقایق جالب در خصوص هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در جنوب کشور چین منطقه ای خود مختار در حال پیشرفت و توسعه روزافزون است؛ البته از خیلی جهات هنگ کنگ به چین وابسته و تابع است. هنگ کنگ همیشه از جنبه های مختلف مالی و گردشگری مورد توجه بوده است. منطقه ای که به نوعی یکی از قطب های مالی و سرمایه داری در دنیا محسوب می گردد.

در این مقاله توجه شما را به 25 حقیقت جالب از هنگ کنگ جلب می کنیم.

1. همان طور که گفته شد، هنگ کنگ منطقه ای خود مختار از کشور چین است.

2. هنگ کنگ با جمعیت 7/5 میلیونی خود و با تعداد 130000 نفر در هر کیلومتر مربع بیشترین تراکم جمعیت را در دنیا دارد.

3. تنها 25 درصد هنگ کنگ شهری و قابل سکونت است. مابقی آن شامل 24 پارک، تپه و کوه های کوچک و بزرگ، جنگل های انبوه و سواحلی است که البته دسترسی آسانی دارند.

4. هنگ کنگ که در جنوب چین واقع شده است، شامل بیش از 200 جزیره مختلف است. در نتیجه از شرایط اقلیمی مطبوعی بهره می برد.

5. نام هنگ کنگ برگرفته از دو کلمه چینی (Heung) و (Gong) به معنی عطر خوش بندر است که به رایحه آب جاری در رودخانه ها اشاره دارد.

6. هنگ کنگ در سال 1699 توسط کمپانی انگلیسی هند شرقی به تصاحب در آمد. بعدتر در سال 1898 دیگر جزایر این منطقه نیز تحت تصرف انگلستان شد. بالاخره در اول جولای 1997 بود که به طور رسمی از انگلستان به چین واگذار شد.

7. بیش از 90 درصد جمعیت این منطقه را چینی ها تشکیل داده اند. در صندلی های بعدی مردم کشورهای فیلیپین، اندونزی و هند قرار دارند.

8. زبان اصلی مردم هنگ کنگ، چینی و در رده بعدی انگلیسی است.

9. بالاترین میانگین عمر متعلق به هنگ کنگ است. این میزان برای مردان 81 سال و برای زنان 86 است.

10. مردم هنگ کنگ با داشتن میانگین ضریب هوشی 107، در صدر باهوش ترین مردم دنیا قرار دارند.

11. در سال 2011 رکورد میزان گردشگر برای این منطقه و حتی دنیا با تعداد 42 میلیون نفر شکسته شد.

12. واحد پول هنگ کنگ، دلار هنگ کنگ (HKD) است. واحد پولی که عنوان هشتم پرمصرف ترین پول ها را دارد. هر دلار هنگ کنگ تقریبا برابر 400 تومان است.

13. میزان مالیات در هنگ کنگ به نسبت کم است؛ به طوری که میزان مالیات بر درآمد از 2 درصد تا 17 درصد تعریف شده است.

14. هنگ کنگ بیشترین تعداد آسمان خراش ها را دارد. با 8000 ساختمانی که بیشتر از 14 طبقه را در خود جای داده است. این تعداد 2 برابر شهر نیویورک است.

15. در سال 2005 دیزنی لند در این منطقه احداث شد که به عنوان سومین دیزنی لند در خارج از خاک آمریکا و اولین آن در چین بود.

16. بروس لی و جکی چان دو تن از سرشناس ترین بازیگران هالیوود در فیلم های رزمی، اصلیتی هنگ کنگی دارند.

17. پل تسینگ ما (Tsing Ma Bridge) با 1377 متر طول، بلندترین پل معلق دنیا محسوب می گردد که هم از ریل قطار و هم راستا ماشین رو بهره می برد. این پل از پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو، 100 متر بیشتر طول دارد. همچنین نام این پل از دو منطقه ی تسینگ یی (Tsing Yi) و ما وان (Ma Wan) که در دو طرف آن قرار دارند، گرفته شده است.

18. عنوان گران ترین و لوکس ترین منطقه در دنیا نیز به هنگ کنگ تعلق گرفته است. عنوانی که پس از 11 سال از نیویورک گرفته شد. بیشترین خریداران رولزرویس در هنگ کنگ قرار دارند.

19. با میزان فراوری سالیانه 9/8 کیلوگرم چای، هنگ کنگ بیشترین میانگین مصرف چای را نیز دارد. میانگین 1/4 کیلوگرم برای مصرف هر نفر در سال ثبت شده است. همچنین گران ترین چای فراوری شده با قیمت 10 میلیون تومان برای هر یک کیلوگرم در این منطقه فراوری می گردد.

20. بزرگ ترین تلکابین آسیا نیز در این منطقه واقع شده است. در راستای که این تلکابین از آن می گذرد، مناظر زیبایی از جزایر و جنگل ها پیش روی است.

21. یکی از پیشرفته ترین خطوط مترویی در دنیا متعلق به هنگ کنگ است. با میزان بیش از 90 درصدی سر وقت بودن قطارهایی که توسط کامپیوتر و هوش مصنوعی برنامه ریزی می شوند.

22. همان طور که اشاره شد با چنین خطوط مترویی طبیعی است که 90 درصد رفت و آمدهای این شهر نیز با حمل و نقل عمومی باشد. حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ روزانه به 5 میلیون نفر مسافر سرویس می دهد.

23. یکی دیگر از وسایل نقلیه حیاتی در هنگ کنگ تراموا یا قطارهای شهری است. به طور متوسط روزانه 230,000 مسافر با این وسیله جا به جا می شوند.

24. چنین منطقه ای می بایست یکی از بهترین فرودگاه ها را نیز داشته باشد. فرودگاه هنگ کنگ به عنوان بهترین فرودگاه سال 2016 و همچنین بهترین فرودگاه 15 سال اخیر برگزیده شده است.

25. در سرانجام جالب است بدانید مردم هنگ کنگ برای شام تولدهای خود نودل می خورند تا طول عمرشان مانند طول نودل ها بلند و طولانی باشد!

منبع: کجارو / lifestyle.iloveindia.com / weekendnotes.com
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 551

به "حقایق جالب در خصوص هنگ کنگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "حقایق جالب در خصوص هنگ کنگ" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب در خصوص هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید