با این کارها خانه خود را زشت نکنید!

به گزارش مجله دور زمین، شاید شما هم خانه ای را دیده باشید که با وجود مبلمان و وسایل گران قیمت، باز هم زیبایی چندانی ندارد. این به علت چیدمان اشتباه خانه است.

با این کارها خانه خود را زشت نکنید!

چیدمان وسایل و انتخاب دکوراسیون خانه، اصول و قواعدی دارد که باید در نظر گرفت. در یک خانه، تعداد، رنگ، محل قرارگیری و توجه به نکاتی برای داشتن یک دکوراسیون شیک و حرفه ای مهم است. در این مطلب از خبرنگاران به بیان اصول اشتباه در چیدمان منزل می پردازیم.

اصول اشتباه در چیدمان منزل

برخی افراد در چیدمان وسایل منزل، دچار اشتباهات بزرگی می شوند که خانه را نامنظم و زشت می نماید. در ادامه به این موارد می پردازیم.

چیدمان اشتباه فرش پذیرایی

در یک خانه با دکوراسیون شلوغ و طرح دار، فرش های با نقش های زیاد و شلوغ انتخاب نکنید.

  • فرش هایی با رنگ های کاملا تیره را برای خانه های کوچک انتخاب نکنید. این کار باعث تیرگی بیشتر فضا و کوچک تر نشان دادن آن می گردد.
  • فرش پذیرایی را نباید با فاصله از مبلمان پهن کنید. ابعاد فرش باید به نحوی باشد که دو پایه جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرد.
  • فرش گرد را زیر یک میز مربع یا مستطیل یا برعکس پهن نکنید. اگر میز ناهارخوری مربع یا مستطیل دارید، فرشی با همین فرم باید انتخاب کرد. در صورتی که میز ناهارخوری گرد دارید، فرش زیر آن باید گرد باشد.

انتخاب اشتباه پرده منزل از اصول اشتباه در چیدمان منزل

پرده پذیرایی یا اتاق خواب را اصلا کوتاه نخرید. این هم یک چیدمان اشتباه در برخی از خانه های ایرانی است.

  • ارتفاع پرده را همواره از نزدیک سقف تا زمین در نظر بگیرید. این مساله مخصوصا وقتی که پنجره ای کوتاه دارید بیشتر اهمیت دارد. با این کار، ارتفاع سقف خانه شما بلندتر به چشم می آید و فضای خانه بزرگ تر دیده می گردد.
  • برای یک پذیرایی با مبلمان راحتی باید پرده با سبک مدرن و ساده انتخاب کنید. پرده های با طرح ها و مدل های کلاسیک اصلا با این دکور همخوانی ندارد.
  • عرض چوب پرده باید از هر دو طرف پنجره حدود 10 سانتی متر بیشتر باشد. پرده باید بعد از چین خوردن از هر دو طرف روی دیوار کنار پنجره قرار بگیرد.

برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب تنها با یک وسیله دکور خانه را متحول کنید سر بزنید.

چیدمان اشتباه تلویزیون

در خانه های ایرانی معمولا دیواری که تلویزیون قرار می گیرد را به عنوان نقطه کانونی اتاق پذیرایی انتخاب می نمایند. برای انتخاب این دیوار باید نکات زیر را رعایت کرد:

  • هرگز تلویزیون خود را جلوی پنجره قرار ندهید. چون تابش نور خورشید هنگام تماشای تلویزیون، چشم را آزار می دهد.
  • تلویزیون را جلوی دیواری که راستا رفت و آمد و تردد به اتاق خواب ها یا ورودی و آشپزخانه است قرار ندهید. اگر این چیدمان اشتباه را دارید، هر چه زودتر جای تلویزیون را تغییر دهید.
  • این دیوار باید طول کافی برای قرار دادن تلویزیون را داشته باشد. بعلاوه دیوار روبروی آن هم امکان چیدمان مبلمان سه نفره یا دو مبل تک نفره داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2298

به "با این کارها خانه خود را زشت نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کارها خانه خود را زشت نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید