4 هزار نظامی سودانی در جنگ علیه یمن کشته شدند

به گزارش مجله دور زمین، جنبش انصارالله یمن بیان کرد، تعداد کشته های ارتش سودان از زمانی که در قالب ائتلاف متجاوز عربی وارد جنگ یمن شده است، به بیش از 4000 تن رسیده است.

4 هزار نظامی سودانی در جنگ علیه یمن کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن وابسته به انصارالله در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: مجموع تلفات مزدوران ارتش سودان از زمان شروع تجاوز به یمن به بیش از 8000 کشته و زخمی رسیده است که از میان آن ها 4253 تن کشته شده اند.

وی ادامه داد: از مجموع کشته شدگان نیرو های سودانی، حدود 850 تن در سال های 2015 و 2016 و 3400 تن در سال های 2017 تا 2019 در جنگ یمن جان خود را از دست داده اند.

یحیی سریع خاطرنشان کرد: ماموریت مزدوران ارتش سودان در ابتدا تنها به برقراری امنیت محدود بود، اما سپس مجبور شدند در خطوط مقدم نیز حضور یابند. وی در ادامه گفت: مردم سودان نیز مانند دیگر مردم منطقه در معرض گمراهی رسانه ای قرار دارند تا حقایق از دید آن ها پنهان باقی بمانند.

وی با بیان اینکه حدود 15 هزار نیروی سودانی در خاک یمن مستقر هستند، ادامه داد، تیپ های ارتش سودان در جبهه های مرزی زیر نظر عربستان و نیز در جبهه های جنوب و ساحل غربی یمن زیر نظر امارات مستقر هستند.

سریع در این سخنرانی با بیان اینکه ادامه مشارکت سودان در حمله به یمن تنها در راستای منافع دستورکار های ائتلاف عربی است، مردم سودان را خطاب قرار داد و گفت: شما از میزان تلفات سربازان خود در چارچوب اجرای برنامه های ائتلاف عربی اطلاع ندارید؛ تعدادی از نیرو های ارتش سودان کشته، زخمی و اسیر شده اند.

وی تاکید نمود، نیرو های انصارالله یمن تعدادی از نیرو های سودانی را بازداشت نموده اند و با آن ها رفتاری انسانی، بر پایه دین و اخلاق دارند. سخنگوی نیرو های مسلح یمن وابسته به انصارالله گفت: در سایه ادامه مشارکت خارطوم در عملیات ائتلاف عربی در یمن، تغییرات در سودان به شکل کامل صورت نگرفته است و نیرو های مسلح یمن از مردم سودان می خواهند با بازگرداندن سربازان باقیمانده خود، جان آن ها را حفظ نمایند.

یحیی سریع در سرانجام با بیان اینکه ادامه مشارکت نظامیان سودان در حمله به یمن، موجب می گردد نیرو های انصارالله برای بیرون کردن آن ها از خاک این کشور دست به اقدامات جدی تری بزنند، توضیح داد: نیرو های سودانی مستقر در خاک یمن و تشکلات دیگری که ائتلاف متجاوز عربی را پشتیبانی می نمایند، اهداف مشروع هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 672

به "4 هزار نظامی سودانی در جنگ علیه یمن کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 هزار نظامی سودانی در جنگ علیه یمن کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید