یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد

به گزارش مجله دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، دستگاهی به نام سیمولاتور کانال، قطعه ای است که صنعت مخابرات کشور آن را عموماً با خرید از یک شرکت کانادایی تأمین می کرد. با خرید این شرکت از سوی یک شرکت آمریکایی و ایجاد تحریم و ممنوعیت فروش، فرصتی مغتنم در اختیار یک شرکت دانش بنیان ایرانی نهاده شد تا نسبت به بومی سازی آن اقدام کند.

یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

سروش اخلاقی اصفهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: از این قطعه در سیستم مخابراتی کشور برای تست عملکرد مودم استفاده می گردد. این قطعه پیش از این در کشور فراوری نمی شد و احتیاج داخلی غالباً با خرید از یک شرکت کانادایی تأمین می شد. این شرکت کانادایی از سوی یک شرکت آمریکایی خریداری شد و آنها دیگر حاضر به فروش این دستگاه در کنار محصولات دیگر به ایران نبودند.

این فعال فناور در ادامه اظهار کرد: با طرح موضوع در واحد R&D شرکت و با یاری از داشته های علمی و دانشگاهی کشور، ساخت این دستگاه در دستور کار نهاده شد. خوشبختانه پس از ساخت، استفاده کنندگان داخلی، مراتب رضایت خود را از این محصول ابراز کردند که مایه سرافرازی، دانشمندان و مهندسین جوان سازنده بوده است.

اخلاقی اصفهانی با اشاره به توانایی قابل توجه داخلی، اضافه کرد: قیمت محصول داخلی در حدود یک هشتم محصول مشابه خارجی است و این مسئله نشانگر این موضوع است که در صورت اتکاء به توان داخلی و خودباوری تا چه میزان می توان از خروج غیر ضروری ارز جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 998

به "یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید