کارمند سابق تسلا جاسوس از آب در آمد؟ ، مهندس چینی با اتهام سرقت اطلاعات خودرو خودران رو به رو شد

به گزارش مجله دور زمین، شرکت تسلا مدعی شده که یکی از کارمندان سابق این شرکت که ملیتی چینی دارد با سرقت اسرار ساخت خودرو خودران تسلا در حال همکاری با شرکت های چینی مثل ژیائوپنگ موتورز است.

کارمند سابق تسلا جاسوس از آب در آمد؟ ، مهندس چینی با اتهام سرقت اطلاعات خودرو خودران رو به رو شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوانگژی کائو، مهندس سابق تسلا، در این هفته در دادگاه گفت که او تنها فایلهایی را به حساب کاربری خود ارسال نموده که مرتبط با کار خودش بوده و هیچ یک از کدهای مرتبط با خودرو خودران تسلا را سرقت ننموده است. این در حالی است که مدیران تسلا به شدت چنین موضوعی را تکذیب می نمایند و معتقدند این کارمند تسلا دقیقا با اهدافی از پیش معین شده دست به سرقت اسرار تجاری شرکت زده است.

تسلا در اوایل امسال میلادی، یک متن شکایت را علیه ژیائوپنگ بیان کرد که بر اساس آن مدعی بود این مهندس سابق شرکت تسلا اسرار مرتبط با شرکت را به شرکت چینی ای وی ژیائوپینگ موتورز که با نام های ژی موتورز و ژی پنگ هم شناخته می گردد فروخته است.

اما کائو این اتهامات را به شدت رد نموده و مدعی شده که هر چه در روزهای پایانی حضورش در تسلا از سیستم خود دانلود یا برای جیمیل خود ارسال نموده است، مسائل عمومی مربوط به کارهای خودش بوده و هیچ کد یا اطلاعات مرتبط با تسلا را شامل نمی شده است. یکی از دلایل حساسیت تسلا روی این پرونده را می توان فعالیت کائو به عنوان مدیر یکی از بخش های مهم شرکت ژی پنگ دانست.

درواقع کائو به محض خروج از تسلا به ژی پنگ پیوسته است و همین موضوع وی را در سیبل نقدها تسلا قرار داده است. نکته جالب این پرونده را می توان ارائه مستنداتی از سوی تسلا به دادگاه دانست که توسط شرکت اپل تامین شده است. درواقع شرکت اپل پیش از این در پرونده ای مشابه علیه یکی از کارمندان خود شکایت نموده بود که او نیز در ژی پنگ کار می نماید.

همین موضوع باعث شده حساسیت اف بی آی نیز روی این پرونده افزایش پیدا کند. با این وجود وکلای کائو در متن دفاعیه از وی نوشته اند: هر کارمند هم رده ای با کائو می توانسته به این اسناد دسترسی داشته باشد و او تنها شخصی نیست که قابلیت قرار دریافت در چارچوب شک را داراست. ضمن این که ابهاماتی گسترده در طرح شکایت تسلا دیده می گردد و حقیقت این است که کائو پیش از خروج از شرکت تمامی اطلاعاتی را که در دست داشته حذف نموده و تنها فایل های شخصی خود را برداشته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 316

به "کارمند سابق تسلا جاسوس از آب در آمد؟ ، مهندس چینی با اتهام سرقت اطلاعات خودرو خودران رو به رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمند سابق تسلا جاسوس از آب در آمد؟ ، مهندس چینی با اتهام سرقت اطلاعات خودرو خودران رو به رو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید