چه تعداد سوری به شمال سوریه برگشته اند؟

به گزارش مجله دور زمین، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه سخنانی در مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت آتاترک در آنکارا گفت: 365 هزار سوری در مناطقی که امنیت را در آنجا برقرار کردیم، به خانه های خود در اراضی شان بازگشته اند.

چه تعداد سوری به شمال سوریه برگشته اند؟

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در ادامه سخنرانی چنین گفت: کسانی که برای تجلیل جمهوریت تاریخ خود را نادیده می گیرند باید از گذشته شان خجالت بکشند.

به گزارش اناتولی اردوغان تاکید نمود: همانطور که مبارزه مان با تروریسم تا هلاکت آخرین تروریست تمام نخواهد شد، مبارزه مان برای مطلع کردن دشمنان تاریخ و فرهنگ مان خاتمه نخواهد یافت. کسانی که درباره تاریخ گذشته مان (پیش از جمهوری) به کینه ورزی می پردازند، جهت معرفی خدمات مصطفی کمال آتاترک، ماسک آتاترک را به صورت زده و دشمنی شان با این ملت را پنهان می نمایند.

وی اضافه کرد: دولت ها بزرگترین نقش را در پیشرفت جمهوریت مان ایفا نموده اند و ما این کار را با بازی کلمات انجام ندادیم. مصمم هستیم ترکیه را به اهداف سال 2023 رسانده و به رتبه برتر دنیا ارتقا دهیم. درک و بزرگداشت یاد آتاترک نیز اینگونه ممکن خواهد بود، نه با سخن پردازی های بی فایده.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 692

به "چه تعداد سوری به شمال سوریه برگشته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه تعداد سوری به شمال سوریه برگشته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید