پویش با کتاب در خانه تمدید شد

به گزارش مجله دور زمین، پویش کتاب خوانی با عنوان با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن تا 31 فروردین ماه تمدید شد.

پویش با کتاب در خانه تمدید شد

جهت دریافت خدمات اجرای فضای سبز حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش ، پویش با کتاب در خانه در نوروز سال جاری، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتاب خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهر ها و روستا های دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان ها راه اندازی شد.

در این پویش، بچه ها و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ های کوتاه دو دقیقه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر می نمایند، به معرفی کتابی می پردازند که در فضا های قرنطینه خانوادگی مطالعه نموده اند.

بچه ها و نوجوانان در این کلیپ از معرفی ساده کتاب فراتر می فرایند و وارد تبادل نظر با نویسنده، شخصیت ها و دوستانشان می شوند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می نمایند.

با توجه به استمرار شرایط اضطراری ناشی از ویروس کووید-19 در کشور، ادامه تعطیلی مدارس و درخواست خانواده ها در شهر های مختلف برای فرصت بیشتر برای مطالعه کتاب و تهیه فیلم و کلیپ از گزارش بچه ها و نوجوانان و بر اساس نظر مشورتی هیئت داوران، شرکت در این پویش تا سرانجام 31 فروردین تمدید می گردد.

تا به امروز از بیشتر مناطق جغرافیایی کشور در این پویش شرکت نموده اند، اما مشارکت استان های جنوبی، به خصوص استان های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان در این پویش پررنگ تر از بقیه استان ها بوده است.

پویش با کتاب در خانه یک پویش سراسری و آزاد کتاب خوانی است و محدود به کتاب های خاصی نیست و در این مدت که ناشران الکترونیک کتاب ها را با تخفیف عرضه می نمایند فرصت مناسبی برای بچه ها و نوجوانان فراهم می گردد تا کتاب ها و آثار جدیدی را مطالعه نمایند. همچنین کتاب هایی با موضوع ویروس کرونا به رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است.

تا به امروز بیش از 90 درصد شرکت نمایندگان از فضای اینستاگرام برای انتشار کلیپ معرفی فیلم توسط بچه ها و نوجوانان استفاده نموده اند.

گفتنی است که پر کردن فرم شرکت در پویش در سایت شبکه ترویج کتاب خوانی به آدرس https://bookpromotion.ir لازم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 927

به "پویش با کتاب در خانه تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویش با کتاب در خانه تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید