پلیس فدرال آلمان ادامه ماموریت افغانستان را متوقف کرد

به گزارش مجله دور زمین، هفته نامه اشپیگل با استناد به اطلاعاتی گزارش داد، آلمان بخش بزرگی از همکاران سازمان یاری های توسعه ای و نیروهای پلیس فدرال را از کابل خارج نموده است.

پلیس فدرال آلمان ادامه ماموریت افغانستان را متوقف کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش مجله دور زمین، بر پایه گزارش روز یک شنبه هفته نامه اشپیگل شماری از این افراد به خارج از افغانستان و تعدادی به منطقه مزار شریف منتقل شده اند که تا حدودی امن محسوب می گردد. تعداد انگشت شماری از افرادی که باقی مانده اند به یک اردوگاه نظامی در فرودگاه کابل انتقال یافته اند و تمام پروژه هایی که با همکاری آنها در حال انجام بود در حال حاضر متوقف شده است.

پیش زمینه تدابیر امنیتی فوری نیروهای آلمانی، حمله تروریستی مرگباری عنوان می گردد که چند روز پیش در نزدیکی منطقه موسوم به دهکده سبز در شرق کابل رخ داد. این منطقه که محل استقرار نهادهای حکومتی افغانستان و سکونتگاه همکاران نهادهای خارجی است به سختی محافظت می گردد، با این همه حمله های تروریستی و انفجارهای انتحاری در نزدیک آن امر نادری نیست.

منطقه به شدت محافظت شده کابل روز پنج شنبه پنجم سپتامبر برای دومین بار طی سه روز هدف یک حمله انتحاری نهاده شد که در جریان آن دست کم 10 تن کشته و 42 تن مجروح شدند. گفته می گردد اغلب قربانیان این انفجار غیرنظامی بوده اند. در این حادثه که طالبان مسئولیت آن را بر عهده گرفته یک خودروی حامل مواد منفجره مقابل ایستگاه بازرسی منفجر شد و تعدادی وسیله نقلیه نیروهای خارجی مستقر در افغانستان نیز آسیب دیدند.

به گزارش دویچه وله، دفتر مرکزی سازمان یاری های توسعه و نیروهای پلیس فدرال آلمان در منطقه سبز کابل قرار گرفته است و همکاران این دو نهاد از سال ها پیش در آنجا اقامت دارند.

شامگاه دوشنبه نیز پس از آنکه یک بمبگذار انتحاری خودروی خود را جلو یک پست بازرسی منفجر کرد گروهی از شبه نظامیان طالبان کوشش نموده وارد منطقه حفاظت شده شوند. در پی درگیری میان مهاجمان و نیروهای حفاظتی دهکده سبز که دیرتر از طریق نظامیان خارجی حمایت می شدند تمام شبه نظامیان طالبان کشته شدند.

حمله تروریستی دوشنبه شب قربانیان زیادی برجا گذاشت. به گزارش اشپیگل تنها در جریان انفجار خودروی بمب گذاری شده دست کم 30 تن در بیرون از محوطه حفاظت شده جان خود را از دست دادند.

حمله نیروهای طالبان به منطقه حفاظت شده کابل ده ها کشته و مجروح و خسارت های زیادی به جا گذاشت

در جریان تیراندازی متقابل پس از انفجار، یکی از محافظان سفیر رومانی در کابل که در منطقه حفاظت شده اقامت دارد و پنج نیروی امنیتی نپالی کشته شدند. بنا بر این گزارش، نیروهای آلمانی توانسته اند به موقع خود را به پناهگاه هایی که در ماه های گذشته و در پی افزایش حمله های تروریستی ساخته شده برسانند.

وزارت کشور آلمان می گوید در زمان حمله تروریستی شامگاه دوشنبه 22 تن از نیروهای پلیس فدرال و گروهی از همکاران سازمان همکاری توسعه در محل حضور داشته اند.

در تصویرهایی که از حمله دوشنبه شب منتشر شده تعدادی خودروی زرهی آلمانی دیده می گردد که به آتش کشیده شده اند. میزان خسارت وارد شده به نیروهای آلمانی میلیون ها یورو برآورد می گردد اما رقم دقیق آن هنوز اعلام نشده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یک شنبه در واکنش به حمله های اخیر نیروهای طالبان، انتها مذاکرات صلح میان نمایندگان واشنگتن و این گروه را اظهار داشت. این تصمیم در حالی اعلام شد که زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان چند روز پیش از توافق میان نمایندگان ایالات متحده و گروه طالبان اطلاع داد و رسمیت یافتن آن را موکول به تأیید ترامپ نموده بود.

ظاهرا با توجه به تشدید حمله های تروریستی طالبان، همزمان با مذاکرات صلح با آمریکا، آینده افغانستان همچنان مبهم است و اعلام انتها مذاکرات و توقف فعالیت های نیروهای آلمانی در این کشور را می توان مقدمه تحولات آینده در نظر گرفت.

پلیس فدرال آلمان آموزش نیروهای پلیس افغانستان را سال 2002 شروع کرد. تا کنون هر یک از ایالت های آلمان، اعزام نیروهای متخصص برای آموزش پلیس افغانستان را برای یک سال بر عهده گرفته اند.

سازمان یاری های توسعه آلمان پروژه های مختلفی را در بخش های مختلف افغانستان پیش می برد که کارهای اجرایی آنها در استان های مختلف بر عهده نیروهای محلی است. هنوز وضعیت آینده نیروهای آلمانی این سازمان که در دفتر مرکزی در کابل، انجام پروژه های پایتخت و هماهنگی فعالیت های دیگر مناطق را بر عهده داشته اند تعیین نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 432

به "پلیس فدرال آلمان ادامه ماموریت افغانستان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس فدرال آلمان ادامه ماموریت افغانستان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید