واکنش وزارت خارجه ایران به شکایت کانادایی ها

به گزارش مجله دور زمین، سخنگوی وزارت امور خارجه، به بعضی گزارش های منتشرشده مبنی بر تسلیم شکایتی از سوی کانادا به وزارت خارجه ایران در مورد هواپیمای اوکراینی واکنش نشان داد.

واکنش وزارت خارجه ایران به شکایت کانادایی ها

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور سفر به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش مجله دور زمین آنلاین به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در واکنش به بعضی گزارش های منتشر شده مبنی بر تسلیم شکایتی از کانادا به وزارت خارجه ایران در خصوص هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: در اخبار رسانه ای از موضوع اطلاع پیدا کردیم. بدیهی است وزارت امور خارجه نه چنین چیزی دریافت نموده و نه دریافت خواهد نمود.

  • شکایت کانادایی ها به ایران تحویل داده شد

وی اضافه نمود: فارغ از اینکه آیا این گزارش منتشره درست است یا خیر، هر فرد آگاهی به مقدمات حقوق بین الملل می داند که دادگاه کانادایی در خصوص اتفاقی که خارج از حوزه قضایی آن اتفاق افتاده، هیچ صلاحیتی ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: این پرونده در دو راستا مذاکرات با دولت اوکراین و رسیدگی قضایی در داخل ایران به صورت همزمان با دقت و جدیت در حال پیگیری است.

خطیب زاده اضافه نمود: در ارتباط با دولت اوکراین، این موضوع در چارچوب معاهدات و کنوانسیون های بین المللی پذیرفته شده از سوی ایران، مذاکره شده و به زودی هیاتی از اوکراین برای ادامه این مذاکرات به ایران خواهد آمد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار کرد: در داخل ایران نیز این پرونده توسط محکمه ذی صلاحیت در حال رسیدگی است و بدیهی است هر شخصی، اعم از حقیقی و حقوقی، شکایتی دارد می تواند به آن مراجعه کند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در انتها تاکید نمود: دولت کانادا اگر واقعا میخواهد به خانواده های داغدار این حادثه یاری کند، باید از این نمایش ها با اغراض خاص سیاسی دست بردارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1310

به "واکنش وزارت خارجه ایران به شکایت کانادایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه ایران به شکایت کانادایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید